Sigorta ve Bireysel Emeklilik Pazarlaması

- sigorta ve bireysel emeklilik pazarlamasıYıldız Gelişim Akademisi, Antalya merkezli eğitim danışmanlık firmasıdır. Bireysel ve kurumsal gelişim eğitim programları kapsamında Sigorta ve Bireysel Emeklilik Pazarlaması Eğitim seminerleri konusunda bireysel ve kurumsal eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

SİGORTA VE BİREYSEL EMEKLİLİK PAZARLAMASIEĞİTİMİ

SİGORTA, BİREYSEL EMEKLİLİK KONUSUNUNU UZMANINDAN ÖĞRENİN!!


Kurs Adı Dönemi
Başlama Tarihi Gün ve Saatler

Sigorta ve Bireysel Emeklilik Pazarlaması

H.İçi/H.sonu
arayınız Cumartesi
(Farketmez)
10.00 - 17.00
online_kayıt_formu
0242 316 63 33


ANKARA ve İSTANBUL da açılacak sınıflarımız için 0242 316 63 33 arayabilir yada [email protected] maiil atabilirsiniz.

SİGORTA VE BİREYSEL EMEKLİLİK PAZARLAMASI EĞİTİM PROGRAMI TEMEL ÖZELLİKLERİ

Program Sorumlusu : Ali CİVAN

Amaç: Bu Eğitimin Amacı, Katılımcıları Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Sisteminin En Önemli İşlevi Olan Satış ve Pazarlama Konularında Eğiterek Bu Konulardaki Başarılarını Üst Düzeye Çıkarmaktır.

İçerik: Türk Sigorta ve Bireysel Emeklilik Sisteminin Temel Özellikleri, Türkiye’de Sigorta ve BES Uygulamalarının Dünü-Bugünü, Türkiye ve Dünya’daki Sigorta ve BES Sistemlerinin Karşılaştırması, Sigorta ve Bireysel Emeklilik Pazarlama ve Satışı, Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Sisteminde Acentelik, Danışmanlık, Reklam, Geleceğe Yönelik Trendler, İnternet ve Sosyal Medya Üzerinden Sigorta Pazarlaması.

Süre: 1 İş Günü, Günde 8 Ders Saati

9:30-12:30 Ders

12:30-13:00 Ara

13:00-18:00 Ders

Hedef Kitle: Sigorta ve BES Satış Danışmanları, Acenteler, Branşlaşarak İş Sahibi Olmak İsteyen Üniversitelerdeki Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Mezunları, Kurumsal Poliçe Yaptıran Büyük Şirketlerin Sigorta ve BES ile İlgili Satın Alma Yada Araştırma Yöneticileri…

Ek Bilgiler: Dönemsel Katılımcı Adedinde Herhangi Bir Sınırlama Yoktur. Barkovizyonlu Yapılacak Eğitimde Örnek Çalışmalara da Yer Verilecektir.

1.Gün: Sigorta ve Bireysel Emeklilik Kavramı

Sigorta ve BES’e Giriş

Sigortacılığının Yapı Taşları ( Muafiyet, Sürprim, İndirim, Yenileme, Yatırım Fonları, Takasbank, Gider ve Yönetim Kesintileri )

Sigortacılık ve BES’in Dünya’daki ve Türkiye’deki Uygulamaları

Türkiye’deki Sigorta ve BES Şirketleri Nasıl Çalışıyor?

Sigorta ve BES’te Dünya’nın Neresindeyiz?

SGK, Özel Sağlık Sigortası ve Genel Sağlık Sigortası Bileşenleri

Türkiye’de Pazara Sunulan Sigorta ve BES Ürünlerine Genel Bakış

Kurumsal Ticari Sigortalar ve Sağlık Sigortaları

Sigortacılıkta Hasar ve Anlaşmalı Kurumlar

Sigortacılık ve BES’te Satış Kaynakları, Acente, Broker, Danışman

Sigortacılık ve BES’te Satış Kaynağının ya da Acentenin Şirket Seçimi

Sigortacılık ve BES’te Satış Kaynağı ya da Acentenin İş Süreci İçindeki Sigorta Şirketiyle Olan İlişkileri

Sigortacılık ve BES’te Sigortalı Adayının Şirket Seçimi ve Poliçe Yenilemeleri

  1. Gün: Sigortalının ve Bireysel Emeklilik Sisteminin Plan Sahibinin İlk Yılı

Sigortacılık ve BES Satışında Dürüstlük En İyi Politikadır

Sigortacılıkta Hasar Sorunu Çözümü - Model Çalışması

Sigortacılık ve BES’te Pazar Araştırması ve Pazarlama

Sigortacılık ve BES Pazarlamasında “Wall Flower” Olmamak

Sigortacılık ve BES’te Satış ve Cesaret

Sigorta ve BES Satışçılığının, Sigortacının Hobileri ile İlişkisi

Sigortacılıkta Pazarlama, Hasar ve Sorunlarda Sigortalı Motivasyonu

Sigortacılıkta Acente ve Sigortalısı

Sigorta ve BES’te Pazarlama Araştırması - Model Çalışması

Sigortacılık ve BES’te Ulusal ve Uluslararası Asistans Hizmetleri

Sigortacılık ve BES’te Reklam

Sigortacılık ve BES’te İnternet Pazarlaması

Uluslararası Sigorta ve BES Pazarlama İlkeleri

Sigortacılık ve BES’te Geleceğe Yönelik Trendler

Sigorta ve BES Satışı- Sigortalı Adayına Satış - Model Çalışması

ALİ CİVAN

1987 Yılında Sigortacılığa Acente Olarak Başlayan Ali CİVAN, İşletme Üzerine Lisans, Yönetim ve Liderlik Üzerine de MBA Yapmıştır. 27 Yıldır Devam Eden Sigortacılık Yaşamı Boyunca Çok Sayıda Sigorta Şirketi ve Bireysel Emeklilik Şirketi ile Çalışmalarını Sürdürmüş ve Halen Sigortacılık Alanında Sağlık Sigortacılığı Branşında Çalışmalarına Devam Etmektedir.

1996-1998 Yılları Arasında Radyo’da Sigorta Kuşağı İsimli Programı Sunan Ali CİVAN’ın Çeşitli Sigorta Dergilerinde Yayınlanmış Makaleleri Bulunmaktadır. Ayrıca Sağlık Sigortacılığı ve Sağlık Turizmi Konularında Üniversitelerde Çeşitli Eğitimler Vermekle Birlikte “Türkiye’de Sağlık Sigortacılığı Sistemi” Adı Altında Yayınlanmış Bir Kitabı Bulunmaktadır.

Başta Akdeniz Üniversitesi ve Arel Üniversitesi Olmak Üzere Birçok Üniversitede Sigortacılık Dersleri Vermiş ve Sigortacılık, BES ve Uluslararası Asistans Konularında Çok Sayıda Panelde Konuşmacı Olarak Yer Almıştır

İyi Derecede İngilizce, Orta Seviyede İtalyanca Bilen Ali Civan, Ayrıca NBA Türkiye Dergisinde Basketbol Yazılarını Sürdürmektedir. Bu Alanda ise “Kısa Şortlu Efsaneler” isimli bir kitabı Bulunmaktadır

Uluslararası Medya Yardım ve Planlama Ajansı Medasist International’ın Çatısı Altında Bulunan Web Tabanlı 4 Türkiye Tanıtım, 2 Sektörel, 8 Sigorta, 5 Haber ve 6 Webtv (www.sigortanet.tv), (www.newsfromturkey.tv) Platformlarının ve Yabancılara Türkiye’de Seyahat Yardım Asistansı Hizmeti Sağlayan Travelassisturkey’le birlikte Sigorta Akademi’nin Direktörü Olarak Çalışmalarını Sürdürmektedir.

Ali Civan, Akademik çalışmalarını ise Bezmialem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde vermekte olduğu Sağlık Sigortacılığı ve Sigorta Pazarlaması dersleri ile ilgili Üniversitede Öğretim Görevlisi olarak sürdürmektedir.

ALİ CİVAN

1987 Yılında Sigortacılığa Acente Olarak Başlayan Ali CİVAN, İşletme Üzerine Lisans, Yönetim ve Liderlik Üzerine de MBA Yapmıştır. 27 Yıldır Devam Eden Sigortacılık Yaşamı Boyunca Çok Sayıda Sigorta Şirketi ve Bireysel Emeklilik Şirketi ile Çalışmalarını Sürdürmüş ve Halen Sigortacılık Alanında Sağlık Sigortacılığı Branşında Çalışmalarına Devam Etmektedir.

1996-1998 Yılları Arasında Radyo’da Sigorta Kuşağı İsimli Programı Sunan Ali CİVAN’ın Çeşitli Sigorta Dergilerinde Yayınlanmış Makaleleri Bulunmaktadır. Ayrıca Sağlık Sigortacılığı ve Sağlık Turizmi Konularında Üniversitelerde Çeşitli Eğitimler Vermekle Birlikte “Türkiye’de Sağlık Sigortacılığı Sistemi” Adı Altında Yayınlanmış Bir Kitabı Bulunmaktadır.

İyi Derecede İngilizce, Orta Seviyede İtalyanca Bilen Ali Civan, Ayrıca NBA Türkiye Dergisinde Basketbol Yazılarını Sürdürmektedir.

Uluslararası Medya Yardım ve Planlama Ajansı Medasist International’ın Çatısı Altında Bulunan Web Tabanlı 4 Türkiye Tanıtım, 1 Sektörel, 3 Sigorta, 5 Haber ve 2 Webtv (www.sigortanet.tv), (www.newsfromturkey.tv) Platformlarının ve Yabancılara Türkiye’de Seyahat Yardım Asistansı Hizmeti Sağlayan Travelassisturkey’in Direktörü Olarak Çalışmalarını Sürdürmektedir.

Katılımcı Görüşleri

Oğuzhan ASLAN (Dış Ticaret Uzmanlığı)
Dış Ticaret Uzmanı
Yıldız Gelişim Akademisi Antalya da bir ilki gerçekleştirdi. Bir turizm şehri olan Antalya da sanayi ve ticaretin gelişimine katkıda bulunan eğitimleriyle şehre değer katmakta. Kariyerinde iyi noktalara gelmek isteyenlere tavsiye ederim.

------------------------------------------------------------------------------------------------

NOTLAR:

Özel Eğitim: Yukarıda belirtilen eğitim tarihleri size uymuyorsa yada size özel Eğitim Danışmanlarımızla görüşüp birebir Özel Eğitim alabilirsiniz.

Sınıf Eğitimi: Yukarıdaki gibi tarihi belirtilen sınıf eğitimlerimiz en az 4 kişilik gruplar ile açılmaktadır. 4 kişi olmanız durumunda size özel olarak sınıf oluşturularak eğitim alabilirsiniz. Ön Kayıt için Online Ön Kayıt Formunu doldurabilirsiniz.

Kurumsal Eğitim: Kurumunuza özel çalışanlarınıza yönelik eğitim talepleriniz için Kurumsal Eğitim Başvuru Formu doldurabilirsiniz yada bizimle iletişime geçmek için: 0242 316 63 33 - 0552 449 07 07, [email protected]

Sertifikalar: Eğitimi başarı ile tamamlayan herkes MEB Onaylı & Kurum Onaylı Sertifika ve Referans Mektubu(istek üzerine, özgeçmiş dosyanızda fark yaratmak ve iş başvurularınızda bir adım önde olmanızı sağlar) olmak üzere üç ayrı belge alma imkanına sahiptirler.

Öğrenim Garantisi ve Telafi İmkanı: Yıldız Gelişim Akademisi eğitim verdiği konularda sertifika geçerliliği ve öneminin yanında eğitim kalitesi ve verimliliğini ön planda tutarak Öğrenim Garantili olarak hizmet vermektedir. Katılamadığınız yada katıldığınız halde kendinizi yetersiz, eksik hissettiğiniz konudan ikinci defa aynı eğitimin konusuna ücretsiz olarak katılarak telafi edebilirsiniz. Böylece Yıldız Gelişim farkı ile alacağınız tüm eğitimlerde eksik hiçbir konunuz kalmayacaktır.

Kampanyalar: Yıldız Gelişim Akademisinde eğitim almış katılımcılarımıza %10 veya iki kişi ve üzeri katılımlarınızda %10 indirim yapılmaktadır. Diğer ödeme koşulları ve taksitlendirmeler ile ilgili eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Neden Yıldız Gelişim Akademisi: (5 Yıldızlı Eğitimler) Kariyer Planlama(İşe Yerleştirme), Öğrenim Garantili Hizmet, Kapsamlı Eğitim Notu, MEB Onaylı & Kurum Onaylı Sertifika ve Referans Mektubu, Eğitim sonrası hizmetler. Yıldız Gelişim hakkında bilgi için tıklayınız.

Bu eğitim kurumunuza özel olarak hazırlanması ve eğitim içeriği için 0 (242) 316 63 33 veya 0 552 449 07 07'den iletişime geçebilirsiniz. Sizi aramamızı isterseniz iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz.

marka

marka - Kopya

ADRES

adres
Adres: Sinan Mah. Arık cad. Mandıroğlu İş Merkezi. No:2 K:1 / ANTALYA
(PLAZA 2000 Çapraz Karşısı - Final Dershanesi Yanı)

TELEFON

tel

0242 316 63 33

0552 449 07 07

ÇALIŞMA SAATLERİ

çalışma-saatleri

Hafta İçi Hergün: 09.30 - 21.00
C.tesi: 10.30 - 19.00
Pazar: 12.00 - 19.00