Sağlık Turizmi ve Uluslararası Pazarlama

- sağlık turizmi ve uluslararası pazarlamaYıldız Gelişim Akademisi, Antalya merkezli eğitim danışmanlık firmasıdır. Bireysel ve kurumsal gelişim eğitim programları kapsamında Sağlık Turizmi ve Uluslararası Pazarlaması Eğitim seminerleri konusunda bireysel ve kurumsal eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

SAĞLIK TURİZMİ VE ULUSLARARASI PAZARLAMASI EĞİTİMİ

SAĞLIK TURİZMİ ULUSLARARSI PAZARLAMA UZMANINDAN ÖĞRENİN!!


Kurs Adı Dönemi
Başlama Tarihi Gün ve Saatler

Sağlık Turizmi ve Uluslararası Pazarlama

H.İçi/H.sonu
arayınız Cumartesi
(Farketmez)
10.00 - 17.00
online_kayıt_formu
0242 316 63 33


ANKARA ve İSTANBUL da açılacak sınıflarımız için 0242 316 63 33 arayabilir yada [email protected] maiil atabilirsiniz.

‘’SAĞLIK TURİZMİ VE ULUSLARARASI PAZARLAMA’’ EĞİTİM PROGRAMI TEMEL ÖZELLİKLERİ

Program Sorumlusu: Ali CİVAN

Amaç:

Bu Eğitimin Amacı, Katılımcıların Günden Güne Büyük Bir Gelişim Gösteren Sağlık Ve Medikal Turizm Konularında Planlama, Pazarlama ve Satış Konularında Eğitilerek Bu Konulardaki Başarılarını Üst Düzeye Çıkarmak, Kendilerini Geleceğin Mesleklerinden Biri Olan Sağlık Turizmi Uzmanlığına Hazırlamak ve Katılımcılara, Uluslararası iş Dünyasında Hangi Sektör İçin Olursa Olsun Satış, Pazarlama, Strateji ve Dünya Yöneticileri ile Uluslararası İş Dünyasında Başarı İçin Anahtar Niteliğinde Bilgiler Verebilmektir.

İçerik:

Sağlık ve Medikal Turizm Sisteminin Temel Özellikleri, Uluslararsı Pazarlamaya Genel Bakış,Türkiye’de ve Dünya’da Sağlık Turizm ve Medikal Turizm Uygulamaları ve Karşılaştırılması, Sağlık ve medikal Turizm’in Planlama, Pazarlama ve Satışı, Sağlık ve Medikal Turizmde Reklam, Geleceğe Yönelik Trendler, İnternet ve Sosyal Medya Üzerinden Sağlık ve Medikal Turizm Pazarlaması ile Model çalışması, Dünya’da ve Türkiye’de İletişim ve Pazarlama Stratejileri ile Farkları, Dünya Ticareti ile Dünya’da Yönetici –Tüketici Profillerine Genel Bakış, Uluslararası Pazarlamada Ülkelere Göre strateji Uyarlamaları

Süre: 1 İş Günü, 8 Ders Saati

9:00-12:30 Ders

12:30-13:00 Ara

13:00-18:00 Ders

Ek Bilgiler:

Barkovizyonlu Yapılacak Eğitimde Örnek Çalışmalara da Yer Verilecektir.

EĞİTİM KONU BAŞLIKLARI:

Turizm, Sağlık Turizmi ve Alternatif Turizm Çeşitleri

Sağlık Turizmi ve Medikal Turizm Kavramları

Sağlık ve Medikal Turizmi Katılımcılarının Özellikleri

Türkiye’ de ve Dünya’da Sağlık Turizmine Katılanların İstatistiki Verileri

Sağlık ve Medikal Turizmi Organizasyonları, Standartları ve Özellikleri

Sağlık Turizmi ve Medikal Turizmin Hastaya ve Ülkeye Faydaları

Sağlık Turizmi ve Medikal Turizm Çeşitleri Termal Turizm ve Türkiye’deki Gelişimi

Medikal Turizmin Tarihi, Türkiye ve Dünya’daki Gelişimi Türkiye’ de Medikal Turizm ve Türkiye’nin

Tercih Edilme Nedenleri

Sağlık ve Medikal Turizm’de Dünya’nın Neresindeyiz?

Medikal Turizm Paketleri Medikal Turizmin Temel Taşları(Doktor, Sağlık Kurumu ve Çalışanları, Otel, Transfer ve Tercüman)

Medikal Turizmde Türkiye’nin Rakipleri ve Dünya’da Sağlık Hizmetlerinin Fiyatları ile Özellikleri Medikal Turizm Hakkında Örnek Ülke Uygulamaları ABD, İngiltere, Hindistan, Tayland ve Almanya’da Medikal Turizm

Dünya’da Medikal Turizm Çalışmaları

Sağlık ve Medikal Turizm’de Doğru Ortaklıklar

Sağlık Kurumları, Aracılar ve Hastalar

Sağlık ve Medikal Turizm’de Pazar Araştırması ve Hedef Kitle Seçimi

Sağlık ve Medikal Turizm Pazarlaması

Hangi Ülke Pazarında Nasıl Başarılı Olunabilinir?

Sağlık ve Medikal Turizm’de Satış ve Satış Kaynakları

Sağlık ve Medikal Turizm’de İnternet Pazarlaması

Sağlık Turizminde Ülke ve Şehir Tanıtımı Medikal Seyahatin Planlanması,

Sağlık ve Medikal Turizm’de Yolculuğun Planlanması Seyahat Koşullarının Sağlanması,

Bilet Rezervasyonu, Otel Rezervasyonunda Öne Çıkmak

Sağlık Kurumları’nın Seçimi ve İrtibata Geçilmesi Aşamalarında Tercih Edilmek Tesislerin (Tedavi Merkezlerinin) Araştırılması

Ulusal ve Uluslararası Asistans ve Sigortacılık Hizmetleri Sağlık ve Medikal Turizm’de Geleceğe Yönelik Trendler Sağlık ve Medikal Turizm’de Model Çalışması

Dünya’da ve Türkiye’de iletişim farkları

Hangi Ülkede Nasıl Doğru iletişim ve Pazarlama Stratejileri ile Başarılı Olunulabilinir?

Küresel Pazarlama ve İletişim, İletişim Uyarlama Stratejileri

Katılımcı Sektörleri Uygulamalı Yurtdışı Pazarlara Açılma Genel Fizibilite ve Model Çalışması

Ali Civan

1987 yılında ,üniversite yıllarında iş hayatına tekstil ihracatı ve sigorta acentesi olarak başlayan Ali Civan, işletme üzerine lisans, yönetim ve liderlik üzerine de MBA yapmıştır. 29 yıldır devam eden sigortacılık yaşamı boyunca çok sayıda sigorta şirketi ve bireysel emeklilik şirketi ile çalışmalarını sürdürmüş ve halen sigortacılık alanında sağlık sigortacılığı branşında çalışmalarına devam etmektedir.

Uzun yıllar süren sağlık turizmi çalışmaları başta Almanya,İngiltere, ABD, İtalya, Hollanda, Rusya ve Fransa olmak üzere çok sayıda ülkede tanıtım ve pazarlama çalışmalarını sürdüren Ali Civan’ın çeşitli dergi ve portallar da küresel pazarlama ve iletişime yönelik makaleleri yer almaktadır.

1996-1998 yılları arasında radyoda Sigorta Kuşağı isimli programı sunan Ali Civan’ın çeşitli sigorta dergilerinde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Ayrıca sağlık sigortacılığı ve sağlık turizmi konularında üniversitelerde çeşitli eğitimler vermekle birlikte “Türkiye’de Sağlık Sigortacılığı Sistemi” adı altında yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır.

Başta Akdeniz üniversitesi ve Arel üniversitesi olmak üzere birçok üniversitede sigortacılık dersleri vermiş ve sigortacılık, BES ve uluslararası asistans konularında çok sayıda panelde konuşmacı olarak yer almıştır.

İyi derecede ingilizce, orta seviyede italyanca bilen Ali Civan, ayrıca NBA türkiye dergisinde basketbol yazılarını sürdürmektedir. Bu alanda ise “Kısa Şortlu Efsaneler” isimli bir kitabı bulunmaktadır

Uluslararası medya yardım ve planlama ajansı Medasist International’ın çatısı altında bulunan web tabanlı 4 türkiye tanıtım, 2 sektörel, 8 sigorta, 5 haber ve 6 webtv (www.sigortanet.tv), (www.newsfromturkey.tv) platformlarının ve yabancılara türkiye’de seyahat yardım asistansı hizmeti sağlayan travelassisturkey’le birlikte Kurucusu olduğu sigortacılık ve kişisel gelişim eğitimleri vermekte olan Sigorta Akademi’de direktör olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Ali Civan, Akademik çalışmalarını ise Bezmialem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde vermekte olduğu Sağlık Sigortacılığı ve Sigorta Pazarlaması dersleri ile ilgili Üniversitede Öğretim Görevlisi olarak sürdürmektedir.

Katılımcı Görüşleri

Oğuzhan ASLAN (Dış Ticaret Uzmanlığı)
Dış Ticaret Uzmanı
Yıldız Gelişim Akademisi Antalya da bir ilki gerçekleştirdi. Bir turizm şehri olan Antalya da sanayi ve ticaretin gelişimine katkıda bulunan eğitimleriyle şehre değer katmakta. Kariyerinde iyi noktalara gelmek isteyenlere tavsiye ederim.

------------------------------------------------------------------------------------------------

NOTLAR:

Özel Eğitim: Yukarıda belirtilen eğitim tarihleri size uymuyorsa yada size özel Eğitim Danışmanlarımızla görüşüp birebir Özel Eğitim alabilirsiniz.

Sınıf Eğitimi: Yukarıdaki gibi tarihi belirtilen sınıf eğitimlerimiz en az 4 kişilik gruplar ile açılmaktadır. 4 kişi olmanız durumunda size özel olarak sınıf oluşturularak eğitim alabilirsiniz. Ön Kayıt için Online Ön Kayıt Formunu doldurabilirsiniz.

Kurumsal Eğitim: Kurumunuza özel çalışanlarınıza yönelik eğitim talepleriniz için Kurumsal Eğitim Başvuru Formu doldurabilirsiniz yada bizimle iletişime geçmek için: 0242 316 63 33 - 0552 449 07 07, [email protected]

Sertifikalar: Eğitimi başarı ile tamamlayan herkes MEB Onaylı & Kurum Onaylı Sertifika ve Referans Mektubu(istek üzerine, özgeçmiş dosyanızda fark yaratmak ve iş başvurularınızda bir adım önde olmanızı sağlar) olmak üzere üç ayrı belge alma imkanına sahiptirler.

Öğrenim Garantisi ve Telafi İmkanı: Yıldız Gelişim Akademisi eğitim verdiği konularda sertifika geçerliliği ve öneminin yanında eğitim kalitesi ve verimliliğini ön planda tutarak Öğrenim Garantili olarak hizmet vermektedir. Katılamadığınız yada katıldığınız halde kendinizi yetersiz, eksik hissettiğiniz konudan ikinci defa aynı eğitimin konusuna ücretsiz olarak katılarak telafi edebilirsiniz. Böylece Yıldız Gelişim farkı ile alacağınız tüm eğitimlerde eksik hiçbir konunuz kalmayacaktır.

Kampanyalar: Yıldız Gelişim Akademisinde eğitim almış katılımcılarımıza %10 veya iki kişi ve üzeri katılımlarınızda %10 indirim yapılmaktadır. Diğer ödeme koşulları ve taksitlendirmeler ile ilgili eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Neden Yıldız Gelişim Akademisi: (5 Yıldızlı Eğitimler) Kariyer Planlama(İşe Yerleştirme), Öğrenim Garantili Hizmet, Kapsamlı Eğitim Notu, MEB Onaylı & Kurum Onaylı Sertifika ve Referans Mektubu, Eğitim sonrası hizmetler. Yıldız Gelişim hakkında bilgi için tıklayınız.

Bu eğitim kurumunuza özel olarak hazırlanması ve eğitim içeriği için 0 (242) 316 63 33 veya 0 552 449 07 07'den iletişime geçebilirsiniz. Sizi aramamızı isterseniz iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz.

marka

marka - Kopya

ADRES

adres
Adres: Sinan Mah. Arık cad. Mandıroğlu İş Merkezi. No:2 K:1 / ANTALYA
(PLAZA 2000 Çapraz Karşısı - Final Dershanesi Yanı)

TELEFON

tel

0242 316 63 33

0552 449 07 07

ÇALIŞMA SAATLERİ

çalışma-saatleri

Hafta İçi Hergün: 09.30 - 21.00
C.tesi: 10.30 - 19.00
Pazar: 12.00 - 19.00