Sağlık Sigorta Pazarlaması

- sağlık sigortası pazarlamasıYıldız Gelişim Akademisi, Antalya merkezli eğitim danışmanlık firmasıdır. Bireysel ve kurumsal gelişim eğitim programları kapsamında Sağlık Sigortası Pazarlaması Eğitim seminerleri konusunda bireysel ve kurumsal eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

SAĞLIK SİGORTASI PAZARLAMASI EĞİTİMİ

SAĞLIK SİGORTASI KONUSUNUNU UZMANINDAN ÖĞRENİN!!


Kurs Adı Dönemi
Başlama Tarihi Gün ve Saatler

Sağlık Sigortası Pazarlaması

H.İçi/H.sonu
arayınız Cumartesi
(Farketmez)
10.00 - 17.00
online_kayıt_formu
0242 316 63 33


ANKARA ve İSTANBUL da açılacak sınıflarımız için 0242 316 63 33 arayabilir yada [email protected] maiil atabilirsiniz.

SAĞLIK SİGORTA PAZARLAMASI

EĞİTİM PROGRAMI TEMEL ÖZELLİKLERİ

Program Sorumlusu : Ali CİVAN

Amaç: Bu Eğitimin Amacı, Katılımcıları Sağlık Sigortacılığının En Önemli İşlevi Olan Satış ve Pazarlama Konularında Eğiterek Bu Konulardaki Başarılarını Üst Düzeye Çıkarmaktır.

İçerik: Türk Sağlık Sigorta Sisteminin Temel Özellikleri, Türkiye’de Sağlık Sigorta Uygulamalarının Dünü-Bugünü, Türkiye ve Dünya’daki Sağlık Sigorta sistemlerinin karşılaştırması, Sağlık Sigorta Pazarlama ve Satışı, Sağlık Sigortacılığı Sisteminde Acentelik, Danışmanlık, Reklam, Geleceğe Yönelik Trendler, İnternet ve Sosyal Medya Üzerinden Sağlık Sigorta Pazarlaması.

Süre: 1 İş Günü, Günde 8 Ders Saati

9:30-12:30 Ders

12:30-13:00 Ara

13:00-18:00 Ders

Hedef Kitle: Sigorta Satış Danışmanları, Acenteler, Branşlaşarak İş Sahibi Olmak İsteyen Üniversitelerdeki Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Mezunları, Kurumsal Poliçe Yaptıran Büyük Şirketlerin Sigorta ile İlgili Satın Alma Yada Araştırma Yöneticileri…

Ek Bilgiler: Dönemsel Katılımcı Adedinde Herhangi Bir Sınırlama Yoktur.Tavsiye Edilen Katılımcı Adedi 25-30 Katılımcıdır . Barkovizyonlu Yapılacak Eğitimde Örnek Çalışmalara da Yer Verilecektir.

MODÜL 1- SAĞLIK SİGORTASI PAZARLAMASI

Süre: 1 GÜN (8 DERS SAATİ)

Sağlık Sigortası Satışı ve Sağlık Sigortası Pazarlaması Arasındaki Fark Nedir?

Sağlık Sigortacısının Takdimi, Sigorta Pazarlamasına Kabiliyetli Olmak Nedir?

Sigortacılığı Sevmek, Benimsemek ve Yaşam Tarzı Haline Getirmek,

Sigortalı Adayıyla İlk Tanışma ve Doğru El Sıkma, Kıyafet ve Beden Dili,

Pazarlamaya Dayalı Beyin Analizi ve Sigortalını Adaylarını Tanımak,

Sigortalı ve Sigortalı Adaylarının Ne İstediğini Anlamak,

Neşeli, İlgili, Güvenilir Olmak, Başarılı Sigortacı Vizyonu,

Sağlık Sigortası Ürünlerinize İnanmak,

Dost Olmak ve Empati Kurmak, İyi Bir Dinleyici Olmak,

Bütçeye Göre Jest ve İkram,

Strateji ve Hedef Belirleme,

Sigortalı ya da Sigortalı Adayının Dilinden Konuşmak,

Standart Özel Sağlık Sigortası Pazar Araştırması ve Pazarlaması,

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Pazar Araştırması ve Pazarlaması,

Sağlık Sigortası Pazarlamasında İddialı Olmak,

Bilmiyorum Diyebilmek, Kaliteli Rekabet ve Dürüstlük En İyi Politikadır,

Her zaman Çözüm Üretebilmek ve Kaliteli Müşteri Hizmetleri,

İkna Etmek ve Doğru İtiraz Karşılamak,

Satış Odaklı Olmak ve Her Yöntemi Kullanabilmek,

Hızlı Olmak, Zamanı Değerlendirmek ve Satış Kapama,

Sigortalı Adayını Boş Yollamamak,

Eğitim Günü ile İlgili Soru ve Cevaplar…

Sağlık Sigorta Poliçesi Satışı/ Değerlendirmeli Atölye Çalışması…

ALİ CİVAN

1987 Yılında Sigortacılığa Acente Olarak Başlayan Ali CİVAN, İşletme Üzerine Lisans, Yönetim ve Liderlik Üzerine de MBA Yapmıştır. 30 Yıldır Devam Eden Sigortacılık Yaşamı Boyunca Çok Sayıda Sigorta Şirketi ve Bireysel Emeklilik Şirketi ile Çalışmalarını Sürdürmüştür ve Halen Sigortacılık Alanında Sağlık Sigortacılığı Branşında Çalışmalarına Devam Etmektedir.

1996-1998 Yılları Arasında Radyo’da Sigorta Kuşağı İsimli Programı Sunan Ali CİVAN’ın Çeşitli Sigorta Dergilerinde Yayınlanmış Çok Sayıda Makalesi Bulunmaktadır. Ayrıca Sağlık Sigortacılığı ve Sağlık Turizmi Konularında Üniversitelerde Çeşitli Eğitimler Vermekle Birlikte “Türkiye’de Sağlık Sigortacılığı Sistemi” Adı Altında Yayınlanmış Bir Kitabı Bulunmaktadır.

Başta Akdeniz Üniversitesi ve Arel Üniversitesi Olmak Üzere Birçok Üniversitede Sigortacılık Dersleri Vermiş ve Sigortacılık, BES ve Uluslararası Asistans Konularında Çok Sayıda Panelde Konuşmacı Olarak Yer Almıştır

İyi Derecede İngilizce, Orta Seviyede İtalyanca Bilen Ali Civan, Ayrıca NBA Türkiye Dergisinde Basketbol Yazılarını Sürdürmektedir. Bu Alanda ise “Kısa Şortlu Efsaneler” isimli bir kitabı Bulunmaktadır

Uluslararası Medya Yardım ve Planlama Ajansı Medasist International’ın Çatısı Altında Bulunan Web Tabanlı 4 Türkiye Tanıtım, 2 Sektörel, 8 Sigorta, 5 Haber ve 6 Webtv (www.sigortanet.tv), (www.newsfromturkey.tv) Platformlarının ve Yabancılara Türkiye’de Seyahat Yardım Asistansı Hizmeti Sağlayan Travelassisturkey’le birlikte Sigorta Akademi’nin Direktörü Olarak Çalışmalarını Sürdürmektedir.

Ali Civan, Akademik çalışmalarını ise Bezmialem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde vermekte olduğu Sağlık Sigortacılığı ve Sigorta Pazarlaması dersleri ile ilgili Üniversitede Öğretim Görevlisi olarak sürdürmektedir.

ALİ CİVAN

1987 Yılında Sigortacılığa Acente Olarak Başlayan Ali CİVAN, İşletme Üzerine Lisans, Yönetim ve Liderlik Üzerine de MBA Yapmıştır. 27 Yıldır Devam Eden Sigortacılık Yaşamı Boyunca Çok Sayıda Sigorta Şirketi ve Bireysel Emeklilik Şirketi ile Çalışmalarını Sürdürmüş ve Halen Sigortacılık Alanında Sağlık Sigortacılığı Branşında Çalışmalarına Devam Etmektedir.

1996-1998 Yılları Arasında Radyo’da Sigorta Kuşağı İsimli Programı Sunan Ali CİVAN’ın Çeşitli Sigorta Dergilerinde Yayınlanmış Makaleleri Bulunmaktadır. Ayrıca Sağlık Sigortacılığı ve Sağlık Turizmi Konularında Üniversitelerde Çeşitli Eğitimler Vermekle Birlikte “Türkiye’de Sağlık Sigortacılığı Sistemi” Adı Altında Yayınlanmış Bir Kitabı Bulunmaktadır.

İyi Derecede İngilizce, Orta Seviyede İtalyanca Bilen Ali Civan, Ayrıca NBA Türkiye Dergisinde Basketbol Yazılarını Sürdürmektedir.

Uluslararası Medya Yardım ve Planlama Ajansı Medasist International’ın Çatısı Altında Bulunan Web Tabanlı 4 Türkiye Tanıtım, 1 Sektörel, 3 Sigorta, 5 Haber ve 2 Webtv (www.sigortanet.tv), (www.newsfromturkey.tv) Platformlarının ve Yabancılara Türkiye’de Seyahat Yardım Asistansı Hizmeti Sağlayan Travelassisturkey’in Direktörü Olarak Çalışmalarını Sürdürmektedir.

Katılımcı Görüşleri

Oğuzhan ASLAN (Dış Ticaret Uzmanlığı)
Dış Ticaret Uzmanı
Yıldız Gelişim Akademisi Antalya da bir ilki gerçekleştirdi. Bir turizm şehri olan Antalya da sanayi ve ticaretin gelişimine katkıda bulunan eğitimleriyle şehre değer katmakta. Kariyerinde iyi noktalara gelmek isteyenlere tavsiye ederim.

------------------------------------------------------------------------------------------------

NOTLAR:

Özel Eğitim: Yukarıda belirtilen eğitim tarihleri size uymuyorsa yada size özel Eğitim Danışmanlarımızla görüşüp birebir Özel Eğitim alabilirsiniz.

Sınıf Eğitimi: Yukarıdaki gibi tarihi belirtilen sınıf eğitimlerimiz en az 4 kişilik gruplar ile açılmaktadır. 4 kişi olmanız durumunda size özel olarak sınıf oluşturularak eğitim alabilirsiniz. Ön Kayıt için Online Ön Kayıt Formunu doldurabilirsiniz.

Kurumsal Eğitim: Kurumunuza özel çalışanlarınıza yönelik eğitim talepleriniz için Kurumsal Eğitim Başvuru Formu doldurabilirsiniz yada bizimle iletişime geçmek için: 0242 316 63 33 - 0552 449 07 07, [email protected]

Sertifikalar: Eğitimi başarı ile tamamlayan herkes MEB Onaylı & Kurum Onaylı Sertifika ve Referans Mektubu(istek üzerine, özgeçmiş dosyanızda fark yaratmak ve iş başvurularınızda bir adım önde olmanızı sağlar) olmak üzere üç ayrı belge alma imkanına sahiptirler.

Öğrenim Garantisi ve Telafi İmkanı: Yıldız Gelişim Akademisi eğitim verdiği konularda sertifika geçerliliği ve öneminin yanında eğitim kalitesi ve verimliliğini ön planda tutarak Öğrenim Garantili olarak hizmet vermektedir. Katılamadığınız yada katıldığınız halde kendinizi yetersiz, eksik hissettiğiniz konudan ikinci defa aynı eğitimin konusuna ücretsiz olarak katılarak telafi edebilirsiniz. Böylece Yıldız Gelişim farkı ile alacağınız tüm eğitimlerde eksik hiçbir konunuz kalmayacaktır.

Kampanyalar: Yıldız Gelişim Akademisinde eğitim almış katılımcılarımıza %10 veya iki kişi ve üzeri katılımlarınızda %10 indirim yapılmaktadır. Diğer ödeme koşulları ve taksitlendirmeler ile ilgili eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Neden Yıldız Gelişim Akademisi: (5 Yıldızlı Eğitimler) Kariyer Planlama(İşe Yerleştirme), Öğrenim Garantili Hizmet, Kapsamlı Eğitim Notu, MEB Onaylı & Kurum Onaylı Sertifika ve Referans Mektubu, Eğitim sonrası hizmetler. Yıldız Gelişim hakkında bilgi için tıklayınız.

Bu eğitim kurumunuza özel olarak hazırlanması ve eğitim içeriği için 0 (242) 316 63 33 veya 0 552 449 07 07'den iletişime geçebilirsiniz. Sizi aramamızı isterseniz iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz.

marka

marka - Kopya

ADRES

adres
Adres: Sinan Mah. Arık cad. Mandıroğlu İş Merkezi. No:2 K:1 / ANTALYA
(PLAZA 2000 Çapraz Karşısı - Final Dershanesi Yanı)

TELEFON

tel

0242 316 63 33

0552 449 07 07

ÇALIŞMA SAATLERİ

çalışma-saatleri

Hafta İçi Hergün: 09.30 - 21.00
C.tesi: 10.30 - 19.00
Pazar: 12.00 - 19.00