NLP Diploma Sertifika Eğitimi - Antalya Yıldız Gelişim

nlp eğitimiYıldız Gelişim Akademisi, Antalya merkezli eğitim danışmanlık firmasıdır. Bireysel ve kurumsal gelişim eğitim programları kapsamında NLP DİPLOMA SERTİFİKA EĞİTİMİ seminerleri konusunda bireysel ve kurumsal eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.NLP DİPLOMA SERTİFİKA EĞİTİMİ


Kurs Adı Dönemi
Başlama Tarihi Gün ve Saatler
NLP DİPLOMA SERTİFİKA EĞİTİMİ
H.Sonu
Gündüz
önkayıt Cumartesi - Pazar
10.00 - 17.00
online_kayıt_formu
0242 316 63 33

AMAÇ

NLP, düşünme, dil ve davranış süreçlerini inceleyerek, kişilerin belirledikleri hedeflere ulaşmak için bu süreçleri en etkin nasıl kullanabileceğini öğreten bir çalışma alanıdır. Bu süreçler kişide doğal olarak bilinçli veya bilinçsiz yerleşmiş olabilir. NLP, başarıya (Kastedilen, herkesin kendi arzu ettiklerine ulaşmasıdır.) ulaşmak için, bu süreçler üzerinde kontrol sağlama yeteneklerinin geliştirilmesine yönelik sistemi sunmaktadır. NLP, "Kişisel mükemmelliğin sanatı ve bilimi." bazen de " 21. yüzyılın başarı biliminin yeni teknolojisi." olarak tanımlamaktadır. Bu sözlerle anlatılmak istenen NLP'nın bir bilim olduğudur. Yıllardır bilim adamlarının üzerinde çalıştığı ve sonuçları objektif olarak test ederek ortaya koydukları bir alandır. NLP aynı zamanda bir sanattır; çünkü bu sistemlerin bütününü öğrenmekle birlikte, mükemmelliğe ulaşmak için onu ustaca kullanmak da şarttır. NLP bir teknolojidir; çünkü bir çok teknik ve sistemin bir araya gelmesinden oluşur.

Zihnin Öğrenme Becerileri: Bilinçaltı zihnimizin çalışma prensiplerini öğrenerek, sizi sınırlayan alışkanlıklarınızı hedeflerinize götürecek yeni alışkanlıklara nasıl dönüştüreceğinizi deneyimleyerek öğreneceksiniz.
İletişim: Kullandığınız dil ve sözcüklerin bütün davranışlarınızı nasıl programladığını ve bunun da sizin dünya deneyiminizi doğrudan nasıl etkilediğini anlayacaksınız. Önce kendi iç iletişiminizi sağlayacak, sonra çevrenizdeki insanlarla iletişim etkinliğiniz önemli ölçüde artacak.
Özgüven: NLP' ye göre davranışlarımızı yöneten iç dünyamızdır. İç dünyamızdaki olumsuzluklar çözülünce bastırılmış olan özgüven, Özdeğer gibi pozitif duygularımız ortaya çıkar.
Duyguların Kontrolü: Duygularınızı nasıl kontrol edip, yönetebileceğinizi öğreneceksiniz. Böylece genellemesiz ve stressiz bir yaşam süreceksiniz.
Hedefler: Arzu ettiğiniz geleceğinizi yaratmak için zihninizi etkin kullanabilme ve davranışlarınızı etkin programlayabilme becerilerini edineceksiniz.
Kişisel Motivasyon: Kendi kendinizi nasıl motive edebileceğinizi öğreneceksiniz.
İstemediğimiz davranışlardan kurtulacaksınız: Hayır diyebilme, karar verme, yeme alışkanlıkları, güven, vb.
Farklı dünya modellerine saygı duymayı öğreneceksiniz.
Performans: Bireysel performansınızı doruğa çıkarmanın püf noktalarını öğreneceksiniz.
Yaratıcılığınızı geliştirir.
Takım yönetme becerinizi, sunuş ve liderlik yeteneğini, görüşme ve hedef yerleştirme yeteneklerinizi geliştirir.
NLP ışığında kişi, kendine olan güvenini kazanır ve yeteneklerini ortaya çıkarır.
Motivasyon, karar verme stratejileri ve iletişim becerilerini geliştirerek, kalıcı ve hızlı öğrenme gerçekleşir.

İÇERİK
*Nasıl düşünüyoruz?
*Başarının temeli (4 temel direk)
*Bakış açısı seçenekleri
*Zihinsel boyutlar
*Başarılı durumun modeli (t.o.t.e. model)
*Ne istediğini bilmek
*Temsil sistemleri
*Metaprogramlar
*Göz hareketleri
*İletişim becerilerini geliştirmek
*Dilde Ustalaşmak (Dilts Model)
*Ahenk Kurmak (Milton Model)
*Stratejik Soru Sormak (Meta Model)
*Optimum Özgüven Geliştirmek
*Başarı Yolculuğu (Vizyon, Misyon, Değerler)
*Modellemek

EĞİTİMİN KAZANDIRDIKLARI
*İç ve dış ahengi geliştirmek;
*İletişim becerilerini geliştirmek;
*Dilde ustalaşmak;
*Stratejik sorularla yönlendirmek;
*Yeni bakış açıları kazanmak;
*Esneklik kazanmak;
*Doğru ve hızlı karar verebilmek;
*Optimum özgüven geliştirmek;
*Korkulardan kurtulmak;
*Fobilerden kurtulmak;
*Sınırlayan inançları ortadan kaldırmak;
*İstenmeyen davranışları değiştirmek;
*Yaratıcılığı geliştirmek;
*Girişimciliği geliştirmek;
*Motivasyon becerisini geliştirmek;
*Konsantrasyon becerisini geliştirmek;
*Oto - kontrol geliştirmek;

Ve bu alanlarda, diğer kişilere coaching (yol göstericilik) yapabilmek...

------------------------------------------------------------------------------------------------

NOTLAR:

Özel Eğitim: Yukarıda belirtilen eğitim tarihleri size uymuyorsa yada size özel Eğitim Danışmanlarımızla görüşüp birebir Özel Eğitim alabilirsiniz.

Sınıf Eğitimi: Yukarıdaki gibi tarihi belirtilen sınıf eğitimlerimiz en az 4 kişilik gruplar ile açılmaktadır. 4 kişi olmanız durumunda size özel olarak sınıf oluşturularak eğitim alabilirsiniz. Ön Kayıt için Online Ön Kayıt Formunu doldurabilirsiniz.

Kurumsal Eğitim: Kurumunuza özel çalışanlarınıza yönelik eğitim talepleriniz için Kurumsal Eğitim Başvuru Formu doldurabilirsiniz yada bizimle iletişime geçmek için: 0242 316 63 33 - 0552 449 07 07, [email protected]

Sertifikalar: Eğitimi başarı ile tamamlayan herkes MEB Onaylı & Kurum Onaylı Sertifika ve Referans Mektubu(istek üzerine, özgeçmiş dosyanızda fark yaratmak ve iş başvurularınızda bir adım önde olmanızı sağlar) olmak üzere üç ayrı belge alma imkanına sahiptirler.

Öğrenim Garantisi ve Telafi İmkanı: Yıldız Gelişim Akademisi eğitim verdiği konularda sertifika geçerliliği ve öneminin yanında eğitim kalitesi ve verimliliğini ön planda tutarak Öğrenim Garantili olarak hizmet vermektedir. Katılamadığınız yada katıldığınız halde kendinizi yetersiz, eksik hissettiğiniz konudan ikinci defa aynı eğitimin konusuna ücretsiz olarak katılarak telafi edebilirsiniz. Böylece Yıldız Gelişim farkı ile alacağınız tüm eğitimlerde eksik hiçbir konunuz kalmayacaktır.

Kampanyalar: Yıldız Gelişim Akademisinde eğitim almış katılımcılarımıza %10 veya iki kişi ve üzeri katılımlarınızda %10 indirim yapılmaktadır. Diğer ödeme koşulları ve taksitlendirmeler ile ilgili eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Neden Yıldız Gelişim Akademisi: (5 Yıldızlı Eğitimler) Kariyer Planlama(İşe Yerleştirme), Öğrenim Garantili Hizmet, Kapsamlı Eğitim Notu, MEB Onaylı & Kurum Onaylı Sertifika ve Referans Mektubu, Eğitim sonrası hizmetler. Yıldız Gelişim hakkında bilgi için tıklayınız.

Bu eğitim kurumunuza özel olarak hazırlanması ve eğitim içeriği için 0 (242) 316 63 33 veya 0 552 449 07 07'den iletişime geçebilirsiniz. Sizi aramamızı isterseniz iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz.

marka

marka - Kopya

ADRES

adres
Adres: Sinan Mah. Arık cad. Mandıroğlu İş Merkezi. No:2 K:1 / ANTALYA
(PLAZA 2000 Çapraz Karşısı - Final Dershanesi Yanı)

TELEFON

tel

0242 316 63 33

0552 449 07 07

ÇALIŞMA SAATLERİ

çalışma-saatleri

Hafta İçi Hergün: 09.30 - 21.00
C.tesi: 10.30 - 19.00
Pazar: 12.00 - 19.00