Kişisel Gelişim Eğitimi Programı Antalya

kişisel gelişim eğitimYıldız Gelişim Akademisi, Antalya merkezli eğitim danışmanlık firmasıdır. Bireysel ve kurumsal gelişim eğitim programları kapsamında Kapsamlı Kişisel Gelişim ve Yönetim Becerileri Eğitimi Programı konusunda bireysel ve kurumsal eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

KAPSAMLI KİŞİSEL GELİŞİM ve
YÖNETİM BECERİLERİ EĞİTİM PROGRAMIKurs Adı Dönemi Başlama Tarihi Gün ve Saatler

Kişisel Gelişim ve Yönetim Uzmanlık

H.içi
Akşam
arayınız Salı - Perşembe
18.00 - 20.00
H.içi
Gündüz
arayınız Pazartesi - Çarşamba
15.00 - 17.30
Hafta
Sonu
arayınız Cumartesi - Pazar
14.00 - 16.15

Kursa Özel Kampanyalar

EĞİTİM KİTAPLARI + DVD VİDEO EĞİTİM SETİ
ÜCRETSİZDİR(HEDİYEMİZDİR)

Sertifikalar
Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika
Yıldız Gelişim Akademisi Onaylı Sertifika
Üniversite Onaylı Sertifika(e-devlet görüntülenir/onaylı resmi ve özel kurumlarda geçerlidir)
Uluslararası Geçerli Akreditasyon Sertifikası
(Türkçe ve İngilizce olarak diğer ülkelerde geçerli)
Ustalık ve Kalfalık Belgeleri(İşyeri açmak veya çalışmak için geçerli)
Referans Mektubu

Eğitim İçeriği

KAPSAMLI KİŞİSEL GELİŞİM ve YÖNETİM BECERİLERİ EĞİTİM PROGRAMI
YILDIZ GELİŞİM AKADEMİSİ

1-Beden Dili Eğitimi ve Etkili İletişim

Eğitimin Amacı:

Etkin iletişim için gerekli olan kendini doğru ve anlaşılır ifade etme, dinleme ve empati kurma becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Eğitimimiz ile; İletişim nedir?, İletişim modeli, İletişimi engelleyen unsurlar, İletişimi kuvvetlendiren unsurlar, Açık iletişim ve kendini ifade etme, Temsil sistemleri İletişim araçları, Beden dili nedir?, İletişim ve beden dilinin önemi, İletişim bölgeleri, Gövde duruşları, Hitap gücü ve ses tonu, Anlama ve algılama yöntemleri, Mesajlar ve yorumlamaları, Jest ve mimiklerimiz, Yüz ifadeleri, Göz kontağı, El, kol ve baş hareketlerinin yorumlanması, Kişisel rahatlama ve gerginlik azaltma, Oturuş ve bacakların kullanımı, Oturuş düzenleri Bölge ve sahiplenme hareketleri, Statü sembolleri, Obje kullanımları, Sözlerimiz, ses tonumuz ve beden dilimizin uyumu vb. konular ile ilgili profesyonelliği arayan kurumlarımıza yardımcı olmak amaçlanmıştır.

Telefonda İletişim; Programla, üretim ve hizmet sektöründe çalışan kişilere iletişim becerilerini göstermede önemli bir araç olan telefonun kullanımı, etkinliği gibi konuları uygulamalı olarak katılımcılara anlatmak, telefonda kaliteli hizmet kavramını benimsetmek ve bunun yöntemlerini aktarmak amaçlanmaktadır

2-Kişisel İmaj

Eğitimin Amacı:

İmaj; olmazsa olmaz! Kişisel imajınızı sağlıklı bir şekilde oluşturmak, başarınızın kilit noktalarından biridir. Ne zaman, nerede, nasıl giyineceğinizi bildiğinizde, ilk izlenimin sihirli gücünden de en yüksek ölçüde yararlanmış olursunuz. Sektörünüze, cinsiyetinize, statünüze göre yapılan seçimler, bir basamak yukarı çıkışınızı kolaylaştıracak, özsaygınızı da yükseltecektir. İşe ilk adım atma çabanız olan mülakattan, kariyerinizin zirvesine ulaşacağınız ana kadar, en büyük yardımcınızdır imaj. Yeteneklerinizle, niteliklerinizle, kişiliğinizle kazandığınız değerleri, görünümünüzle bir anda kaybetmeniz olasıdır. Kişisel imajınız, üzerinize tam gelen bir elbise olmalıdır. Yanlış oluşturulan imaj, dar gelen ya da üzerinizden dökülen bir elbise gibidir! Kişisel imajımız; hem kendimizi nasıl algıladığımız, hem de başkalarının gözünde nasıl algılandığımızdır. İmaj, içten dışa doğru oluşur. Öyleyse, önce biz kendimizi beğenmeli, önce kendi gözümüze girmeliyiz! Peki ama nasıl?

Kişisel imaj nedir, nasıl oluşturulur? Asla ikinci bir ilk izlenim şansınız yoktur! Bu fırsatı kaçırmamak için neler yapılmalı? Hizmet sektörü ile yaratıcı sektör çalışanının giyimi aynı olabilir mi? Sektörünüze göre giyinmenin incelikleri nelerdir? Renklerin gücünü gardırobunuza taşıyın. Teninize, saçınıza, göz renginize göre renk analizi nasıl yapılır? İş görüşmesinde giyimin önemi… Özsaygının mülakata yansıması için seçimler nasıl yapılmalı? Aksesuar kullanırken nelere dikkat edilmeli? Yanlış seçimler, imajınızı yerle bir edebilir. İş seyahatlerinde valizinizi hazırlarken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? Erkekler ve kadınların gardıroplarında bulunması gereken temel giysiler nelerdir? Satın alırken nelere dikkat edilmelidir? İmaj kırıcıları hayatınızdan silip atmanın yolları nelerdir? Sosyal hayatınızda şık giyinmenin incelikleri nelerdir? İş hayatında dikkat etmeniz gereken temel protokol ve görgü kuralları nelerdir? Katılımcılarla yapılan doğaçlama çalışması ile, eğitim konularının uygulamaya yansıtılması.

3-Etkin Yönetim Becerileri ve Liderlik

Eğitimin Amacı:

Bireysel farkındalık, zaman ve stres yönetimi, bireysel karar alma, problem tanımlama ve çözme, kendi kendine motivasyon, başkalarını motive etme ve etkileme, yetki devri, koçluk ve liderlik becerileri, hedef ve vizyon belirleme, çatışma yönetimi, stratejik planlama ve organizasyon alanlarında bilgi ve becerilerin gelişimi amaçlanmaktadır.

Bunun dışında Eğitimimiz ile; Lider kimdir? Hangi özellikleri taşır?, Zaman yönetimi, Bireysel karar alma, Problem tanımlama ve çözme, Self motivasyon, başkalarını motive etme ve etkileme, Takım ruhu yaratmak, Yetki devri, Koçluk ve liderlik becerileri, Hedef ve vizyon belirleme, Çatışma yönetimi, Stratejik planlama ve organizasyon alanlarında bilgi ve becerilerin gelişimi, Toplantı yönetimi, Stres yönetimi vb. konular ile ilgili profesyonelliği arayan kurumlarımıza yardımcı olmak amaçlanmıştır.

4-TAKIM ÇALIŞMASI VE MOTİVASYON

Eğitimin Amacı:

Başarılı kurumların en temel özelliklerinden birisi takım olmayı başarabilmiş olmalarıdır. Takım olmak ortak misyon ve vizyon doğrultusundan toplanan bireylerin sinerjisiyle oluşur. Bu sinerjiyi oluşturan motivasyon faktörleri de takım kimyasının oluşmasında önemli rol oynar. Takımdaşlık semineri; başarılı takım oluşturmanın ilkelerini, koşullarının ne olduğunu; takım ruhu ve biz bilinci yaratmada ne gibi süreçlerin rol oynadığını, liderin rolünü ve takım üyelerinin yapması gerekenleri uygulamalı örneklerle anlatan, paylaşımcı, katılımcı bir değişim ve gelişim semineridir.

Takım olmak ve takım bilinci Etkili takımların özellikleri Takım ruhu nasıl yaratılır Bir takım olmada zihinsel modeller İş, iş etiği ve profesyonellik Ortak vizyon ve misyon etrafında takımlar nasıl bir araya getirilir? Takım olmada liderin rolü nedir? Başarılı takımların yönetimi Motivasyon nasıl artırılır? Esneklik nereye kadar? Biz bilinci nasıl yaratılır? Çalışanlar arası ve kuruma güven nasıl yaratılır? Çatışmalar nasıl çözümlenmelidir? Sinerji yaratan dil modelleri ve takım içi iletişim nasıl olmalıdır?

5-Stres Yönetimi

Eğitimin Amacı:

İnsanlar doğumlarıyla birlikte strese maruz kalmaya başlarlar onların ayakta kalabilmek için baş etmek zorunda olduğu bir durumdur stres. Bu eğitimde stresin olumlu ve olumsuz etkileri ve strese ile baş etme yöntemleri hakkında bilgilendirmede bulunulacaktır.

Eğitimimiz ile; Stresin Tanımı, Stres Türleri, Kişilik Özellikleri ve Stres, Stresle Başa Çıkmayı Zorlaştıran Kişilik Özellikleri, Psikolojik Çatışmalar ve Savunma Mekanizmaları, Stresin Oluşturduğu Psikosomatik Etkiler, Stresle Nasıl Barışılabilir, Gevşeme Teknikleri, Zihinsel Teknikler, Davranışçı Teknikler, Zaman Düzenlenmesi, Öfkeyi Kontrol Yolları, İlişkilerimizde Gerçekçi Kabullenmelerimiz, Kendinize olan Güveniniz Artar vb. konularda Kurum Personellerinin eğitilmesi amaçlanmaktadır.

6-Zaman Yönetimi

Eğitimin Amacı:

Zaman Yönetimi, insanın kendisinin yaşama konuşlanış şekli ve zaman karşısındaki tavrı ile ilgili farkındalığını arttırmak amacındadır. Bu yaklaşımla programda, tavrımızın ve amaçlarımızın zaman yönetimi üzerindeki etkileri netleştirilerek, zaman yönetimi tuzakları ve bu tuzaklardan korunma stratejileri üzerinde odaklanılmaktadır.

Eğitimimiz ile; Başkalarından Önce Kendimizi Yönetmek, Zaman Kontrolünün En Önemli Koşulları, Zaman Tuzakları, Öncelikleri Bilmek, Ertelemek, Acelecilik, Kararsızlık, Kırtasiyecilik, Verimsiz Toplantılar, Dağınık Masa, Hayır Diyememek, Zamanı İyi Kullanmanın Yolları, Kısıtlı Zaman Stresinden Kurtulmanın Anahtarı, Zamanını Yönetememenin Bedeli, Zamanımızı Yönetmekle İlgili Kötü Alışkanlıklarımız, Zaman Yönetiminin Temel Felsefesi, Zamanı Planlamak, Zaman Tuzakları Nereye Gizlenir?, Öncelikleri ve Acil İşleri Belirlemek, Eylem Planı – Öneriler vb. konularda Kurum Personellerinin eğitilmesi amaçlanmaktadır.

7-İşyerinde Problem Çözme Becerileri (Duygusal Zeka)

“İşyerinde ve özel yaşamda başarının anahtarı nedir?”

Gerek işyerinde gerekse özel yaşamda elde ettiğimiz başarıların temelinde 'duygusal zekayı kullanmak ve duyguları yönetmek' yatıyor. ”Öncelikle; Duygusal Zeka, bildiğimiz ve alışık olduğumuz şekliyle, bilgi edinme, hatırlama, analitik düşünme ve problem çözme gibi Akılsal Zeka kavramı altında birleşen çeşitli bilişsel becerilere sahip kişiler için kullandığımız 'akıllı kişi' kavramına yeni bir tanım getirir. Yaşamda başarılı olabilmesi için "akıllı kişi" lerin bu özelliklerin yanı sıra sahip olmaları gereken kişisel ve sosyal özellikleri bize hatırlatır

Eğitimimiz ile; İşyerinde ve özel yaşamda başarının anahtarı, Duygusal Zeka Kavramı, Duygusal zeka ve akıl, Kendimizi tanıyor muyuz?, Kişinin Duygusal Farkındalığı, İşyerinde Yaşanan Bir Takım Sorunlar, Olumsuz Koşullar Altında Duyguların Kontrolü, Empatik Güç, Performans ve Kariyer Gelişimi Süreci, İletişim Becerisi, Kişisel Verimlilik, Çalışanlar İle İlişkiler, İnsan İlişkilerini Düzenleyen Kurallar, Ekip Çalışması vb. konularda Kurum Personellerinin eğitilmesi amaçlanmaktadır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp

marka - Kopya

adres
Adres: Sinan Mahallesi 1257 Sokak Şengül 2 İşhani No:13 Muratpaşa / ANTALYA
(Plaza 2000 yanında Çarşı PTT Arkası, Doğu Garajı Tahtakale Yanı)

tel

0242 316 63 33

0552 449 07 07

çalışma-saatleri

Hafta İçi Hergün: 09.30 - 21.00
C.tesi: 10.30 - 19.00
Pazar: 12.00 - 19.00