Yasemin SUNGUR

Yasemin Sungur

“heyecanlı, beden dilini ve sesini çok iyi kullanan, sevgi dolu bir konuşmacı”

Yasemin Sungur kimdir? diye sorduk. Dediler ki;


O bir hayalperest, sohbetçi, kaşif. İşine duygularını karıştırır. Proje üretir. İştigal konusu insan. Kelimelerin peşinde koşar. Bilgi, İletişim, Pazarlama, Marka, Yetenek, Eğitim, Değişim, Kariyer, Deneyim, Paylaşım ve Gelişim kelimelerine hayran; görünce dayanamaz. Yemek reçetelerini okumaya bayılır, yapmayı, yemeyi ve dost sofralarda paylaşmayı sever. İstanbul hayranı. Doğadan alır enerjisini ve örneklerini. Okur, yazar, fotoğraf çeker. Paylaşmak ister ve paylaşır. Hep öğrenci, öğrenmenin hiç bitmeyeceğini biliyor…

“Yaşamda heyecanını hiç yitirmeyen öğrenci, hiç yorulmayan kâşif olabilendir. Yaşama hep yenilikçi, araştırmacı, şaşırtıcı, önyargısız, hoşgörülü, iyimser ve tutkulu bakabilendir.”

YS-cokguzelben-kitapdo%C4%9Fatopkap%C4%B1-1-299x300.jpg

Ankara’da doğdum, 1977 yılında çalışma hayatına Ankara’da başladım, Finans, Danışmanlık, Tekstil, Turizm sektörlerinde İnsan Kaynakları, Eğitim ve Halkla İlişkiler, Pazarlama İletişimi alanlarında görev yaptım.

TEGV, Barış Manço Derneği, Lions Türkiye, Galata Derneği v.b. Sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak proje danışmanlığı yaptım. Arı Hareketi Kadın Çalışmaları Grubunda çalıştım.

İlk, orta, lise, üniversite derken, hala eğitimime devam ediyorum, öğrenmenin hiç bitmeyeceğini öğrendim. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi eğitimimden sonra çeşitli kurumlarda Pazarlama, Marka, Kişisel Marka, Satış, Eğitimcinin Eğitimi, Koçluk, NLP, EFT, Gestalt ve Reiki konularında eğitim aldım, almaya devam ediyorum.

Performans Danışmanlık, Örsa Holding, Ant Eğitim Danışmanlık, Deloitte & Touche, Nashuatec, Ziraat Bankası Genel Müdürlüğünde görev yaptım.

Şimdi;

  • Koç, Eğitmen ve Danışman olarak çalışıyorum.
  • Değer Yaratan İletişim, Müşteri Odaklı İletişim, Kişisel Marka, Kariyer Yönetimi, İmaj Yönetimi, Hedefli Yaşam ve Koçluk konularında seminerler veriyorum.
  • Marka Yönetimi konusunda kurumsal danışmanlık, Kişisel Marka Olmak ve Kişisel İmaj konularında bireysel danışmanlık yapıyorum.
  • Aile şirketlerinde kurumsallaşma, markalaşma, 2.kuşağın yönetime hazırlanması çalışmalarını yürütüyorum.
  • Yazmayı, yaşadıklarımı ve deneyimlerimi paylaşmayı seviyorum. Blog yazıyorum.

Çok severek yaptığım iş UNICEF – Çocuk Hakları Tanıtım Kampanyasında 2 yıl 12-18 yaş arasında ki çocuklara iletişim ve kampanya yönetimi seminerleri vermekti.

Fütüristler Derneği, Kadıköy Kültür Sanat Derneği, Buğday Derneği üyesiyim.

Evliyim, oğlumuz Can ile tamamlandım. Bir de köpeğimiz var, Vega..:-))

“Ömrüm hayallerimin peşinde koşmakla nihayet bulacak. En çok yapmak istediğim, en çok sevdiğim işle uğraşıyorum; öğreniyorum ve paylaşıyorum.”

Örneklerim,

Atatürk; sofrasını ülkesinin düşünürlerine, sanatçılarına açan, doğa aşığı, cesur, öncü, gerçek bir lider… her gün daha çok hayranlık duyuyorum, özlüyorum…

“Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.”

Annem; benim annem, pazar sabahları erkenden kalkar, bize kahvaltı hazırlardı, çörekler, börekler, biz hep o güzelim kokularla uyanırdık… bende pazar sabahları aynı şeyleri yapmaya başladım… Eliyle biçip diktiği elbiseler, sayesinde mahallenin en şık giyinen, en güzel genç kızı olarak tanındım… mini etek giymeme izin verdi!

Can’larım; hazır olduğumda bana eklenen, yaşamımı paylaşan, ne istediğini bilen, sevmeyi bilen…

Barış Manço; iletişim aracı, besteci, yorumcu, herkes ile her dilde, her tür canlı ile iletişim kurdu… “Kendimi, toplumla diyalog kuran bir iletişim aracı olarak görüyorum” demiş… çok sevdiğim şarkıları var, en önemlisi, bilgiyi şarkılarıyla bize ulaştırıyor…

Duygu Asena; güzel ve güçlü kadın, yazar, birçok ilki yaşadım onunla, kendimi keşfettim… kadının adı yok, bir devrimdi çok kadının yaşamında… aşkı yaşamayı öğrendim…

Sezen Aksu; birlikte bağıra, bağıra şarkılarını söylediğim güçlü kadın, her gün söylüyor ve yaşıyorum…

Sevgiyle…

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp

marka - Kopya

adres
Adres: Sinan Mahallesi 1257 Sokak Şengül 2 İşhani No:13 Muratpaşa / ANTALYA
(Plaza 2000 yanında Çarşı PTT Arkası, Doğu Garajı Tahtakale Yanı)

tel

0242 316 63 33

0552 449 07 07

çalışma-saatleri

Hafta İçi Hergün: 09.30 - 21.00
C.tesi: 10.30 - 19.00
Pazar: 12.00 - 19.00