Hakan Ömer GİDER - Eğitimci Danışman

Hakan ÖmerHAKAN ÖMER GİDER, Satış Yöneticisi, Satış ve Pazarlama Danışmanı, İstanbul Kültür Üniversitesi İ.İ.B.F. Öğretim Görevlisi, Satış, Pazarlama Uzmanı ve Satış Eğitimcisi; 15 Temmuz 1967, İstanbul doğumlu.Evli ve bir kız babası. 1990 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü,“Uluslararası İşletmecilik“ 1995 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Üretim Yönetimi ve Pazarlama“Ana Bilim dalında “Yüksek Lisans” ını tamamlamıştır.

İş hayatına 1988 tarihinde ETSU Gıda Sanayi Ticaret A.Ş.'de “Toplu Tüketim Satış Sorumlusu” olarak başladı.1991'de TURYAP Eğitim Merkezi'nde, “Halkla İlişkiler Danışmanı ve Eğitimcilik” görevlerinde bulundu. 1992 yılında “Pazarlama Koordinatörü” olarak EREM Uluslararası Tanıtım Hizmetleri Ltd.Şti., 1994'de “Araştırma & Geliştirme Sorumlusu” olarak CNR Uluslararası Fuarcılık A.Ş.’de çalışmıştır.

Tekrar EREM Uluslararası Tanıtım Hizmetleri Ltd.Şti.’nde 1995-1998 yılları arasında “Genel Müdür Yardımcısı-Planlama ve Koordinasyon” ve “Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı” olarak 13 farklı sektörel derginin sorumlusu,”Tüm Personelin Eğitimi” konusunda hazırlanan bir çalışmanın başında “Eğitim Danışmanı, yine aynı kuruluşta 15 kişilik bir kadronun başında, derginin içeriğinin hazırlanmasından basımına kadar geçen sürecin yönetim, organizasyon ve kontrolünde Yayın Koordinasyonunu “Yayın Yönetmeni” unvanı ile yapmıştır.

2001 yılı Ocak Ayı’ndan Haziran ayına kadar aynı grubun şirketlerinden olan Nalbur birleşik Zincir Mağazalar A.Ş. şirketine “İletişim Direktörü” unvanı ile atanarak, şirketin tüm, reklam, tanıtım ve halkla ilişkiler çalışmalarında görev almıştır. Haziran 2001’den itibaren grubun bir diğer ortaklığından olan CNR Uluslar arası Fuarcılık A.Ş. deki “Yeniden Yapılanma” çalışmaları için “Fuar Destek Hizmetleri Satış Yöneticisi” olarak 12 kişilik bir satış ve müşteri ilişkileri departmanının kurulması ve sistemin hazırlanması görevine getirilmiştir.

Şubat 2002 tarihinde Hisar Çatal Kaşık ve Bıçak A.Ş.’ye “Satış ve Pazarlama Koordinatörü” olarak geçerek 15 kişilik bir kadronun yönetimini üstlenmiştir.

Ağustos 2002 tarihinden itibaren de Türkiye’nin ilk reel sektör televizyonu olan “Expo Channel” TV’de 12 kişilik bir satış ekibinin başında “Satış Direktörü” görevine getirilmiş, ekibin eğitimini gerçekleştirerek.

20 Aralık 2002 ile 15.Aralık.2003 tarihleri arasında “Expoişletme” adında, iş dünyası ile akademik çevreyi bir araya getiren her gün yayınlanan bir sohbet programının yapımcısı ve sunucusu olarak görev yapmıştır. Ağustos 2006’dan beri aynı programı bu kez haftada bir ve “danışan” “danışman” ilişkisini anlatan bir yapıda hazırlayıp sunmaya devam etmektedir.

Ayrıca İstanbul Kültür Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde Öğretim Görevlisi unvanı ile yarı zamanlı olarak Lisans ve Yüksek Lisans sınıfı öğrencilerine “Satış Yönetimi”, “Tüketici Davranışları” ve “Perakendecilik Yönetimi”, “Müzakere ve Mülakat Teknikleri” konularında dersler vermektedir.

Yıldız teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde Öğretim Görevlisi unvanı ile yarı zamanlı olarak Lisans öğrencilerine “Satış Yönetimi”, dersi vermektedir.

Marmara Üniversitesi Mezunlar Derneği Üyesi ve İstanbul Ticaret Odası Fuarcılık Komitesi'nde görev almaktadır.

Eserleri; “Kişisel Satış'ta Yaratıcı Satışçılık ve Satış İtirazları”, yüksek lisans tezi; “Pazarlama Sohbetleri” başlığı altında sürekli yazıları ve çeşitli sektörlere ve ürün gruplarına göre “piyasa araştırma raporları” mevcuttur.

KOSGEB Eğitimcileri ve Danışmanları Havuzunda yer alıp, 2004’ün ikinci yarısından itibaren KOSGEB bünyesinde eğitimcilik ve danışmanlık yapmaktadır.

Satış konusundaki deneyimlerini önce “Bir Satışçının Antrenman Notları” isimli kitabına toplarken, daha sonra “Satış Bir Çocuk Oyunudur!”isimli kitabı ile devam etmiştir. Son çıkan kitabı Temmuz 2007’de Reklam Yaratıcıları Derneği’nin bir çalışması olan “Nasıl Satış” tır. Gerek www.yenibiris.com sitesindeki yazıları, gerekse “Bayim olur musun?”, “Subcon Türkiye”, gibi sektörel yayınlarda da haftalık ve aylık yazılar yazmaktadır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp

marka - Kopya

adres
Adres: Sinan Mahallesi 1257 Sokak Şengül 2 İşhani No:13 Muratpaşa / ANTALYA
(Plaza 2000 yanında Çarşı PTT Arkası, Doğu Garajı Tahtakale Yanı)

tel

0242 316 63 33

0552 449 07 07

çalışma-saatleri

Hafta İçi Hergün: 09.30 - 21.00
C.tesi: 10.30 - 19.00
Pazar: 12.00 - 19.00