KOREL ERAYBAR

korel eraybarKOREL ERAYBAR
1965 Yılında İstanbul’da fotoğrafçılıkla hobi olarak ilgilenen üçüncü kuşak üyesi olarak doğdu. Filmli kameraların dönemini heyecan verici bulmamasına rağmen ailesinin etkisiyle 10 yaşından itibaren fotoğraf çekmeye başladı.

Anadolu Üniversitesi, iktisat bölümünü onur derecesi ile bitirdikten sonra, özel sektörde çalıştı. 1999 Marmara depremlerinden sonra bu konuyla ilgilenmeye başladı. Acil Tıp Teknikerliği okuyarak Paramedik oldu. Bölümünü birincilikle bitirdi. Sağlık personeli olmanın dışında gönüllü olarak itfaiyecilik ve arama kurtarma eğitmenliği yaptı.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde devam ettiği yükseklisans ve doktora programlarının derslerini birincilikle bitirdi. İstanbul Üniversitesi’nde hocalık, özel bir firmada müdürlük ve eğitmenlik yaptı. Eraybar’ın ulusal ve uluslararası dergilerde afet ve acil durum yönetimi üzerine yayınlar bulunmaktadır.

2008 yılında, çalışma temposunu düşürmek için taşındığı Antalya’da fotoğraf ile ilgilenmeye yeniden zaman ayırabilmeye başladı. Fotoğrafa dijital ortamda müdahale konusunda kendisini geliştirdi. Üç kişisel sergi açmanın yanında iki tane de karma sergiye katıldı.

Antalya Sanat Dergisi’ne fotoğraf ve resim üzerine yazılar yazan Eraybar, 2011-2012 döneminde Antalya Büyükşehir Belediyesi Fotoğraf Topluluğu yürütücülüğü görevini üstlendi. Antalya’da dört senedir düzenli olarak fotoğraf üzerine sunumlar yapmanın yanında, fotoğraflarını İstanbul’daki galerilere yollamaya başladı. Eraybar, 2012 Yılı Ekim ayından itibaren kendi adıyla düzenlediği haftalık sunumlarda resim tarihi de anlatmaya başladı.

Korel Eraybar, özel bir firmada müdürlük ve eğitmenlik yaparak devam ettiği mesleğinin yanında, Yıldız Gelişim Akademisi’nde Profesyonel Fotoğrafçılık ve Fotoğrafçılar için Photoshop Kursları vermektedir.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp

marka - Kopya

adres
Adres: Sinan Mahallesi 1257 Sokak Şengül 2 İşhani No:13 Muratpaşa / ANTALYA
(Plaza 2000 yanında Çarşı PTT Arkası, Doğu Garajı Tahtakale Yanı)

tel

0242 316 63 33

0552 449 07 07

çalışma-saatleri

Hafta İçi Hergün: 09.30 - 21.00
C.tesi: 10.30 - 19.00
Pazar: 12.00 - 19.00