Temel İş Hukuku Eğitimi

- temel iş hukukuYıldız Gelişim Akademisi, Antalya merkezli eğitim danışmanlık firmasıdır. Bireysel ve kurumsal gelişim eğitim programları kapsamında Temel İş Hukuku seminerleri konusunda bireysel ve kurumsal eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.


Temel İş Hukuku


İŞ SÖZLEŞMESİNİN GEÇERLİ VE HAKLI NEDENLE FESHİ, FESİH USULÜ VE SONUÇLARI

EĞİTİMİN AMACI : İnsan Kaynakları uzmanları ya da şirketlerin personelle ilgilenen birim çalışanlarına yönelik olarak planlanan bu eğitim programında, uygulamada ciddi hukuk bilgisi gerektiren iş sözleşmesi feshi teknikleri ile işe iade davalarının görülmesi ve sonuçlarının uygulanmasında karşılaşılan güçlüklerin aşılması amaçlanmıştır.

EĞİTİMİN SÜRESİ : Bu eğitimi alacakların temel iş hukuku bilgisi ve uygulamadan kaynaklanan tecrübesine göre eğitim süresi 4 ila 8 saat arasında değişmektedir.

ÖNEMLİ NOT : Bu eğitimi alacakların mutlaka temel iş hukuku bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. İş hukukunun temel kavramları bilinmeden bu eğitimin alınmaması gerekir.

KATILIMCI PORFTFÖYÜ: Şirketlerin İnsan Kaynakları Birimi Çalışanları, Personelden ve Bordrolamadan Sorumlu Çalışanlar.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ :

1. İŞ SÖZLEŞMESİNİN HUKUKİ NİTELİĞİ

2. İŞ SÖZLEŞMESİNDEN KAYNAKLANAN BORÇLAR

3. İŞ GÜVENCESİ, İŞYERİ, İŞVEREN, İŞVEREN VEKİLİ, ÇALIŞAN İŞÇİ SAYISI, KIDEM, BELİRLİ VE BELİRSİZ SÜRELİ İŞ SÖZLEŞMESİ KAVRAMLARI

4. İŞ SÖZLEŞMESİNİN SONA ERMESİ

5. GEÇERLİ NEDENLE İŞVEREN TARAFINDAN İŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHİ VE ŞARTLARI (Md. 18)

6. VERİMLİLİK, PERFORMANS, İŞYERİ GEREKLİLİKLERİ KAVRAMLARININ AÇIKLANMASI

7. HAKLI NEDENLE İŞVEREN TARAFINDAN İŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHİ (Md. 25)

8. FESİH BİLDİRİMİ ÖNCESİ YAPILMASI GEREKENLER

9. FESİH BİLDİRİMİNDE ŞEKİL VE USUL YÖNÜNDEN DİKKAT EDİLECEKLER

10. İŞE İADE DAVASINA HAZIRLIK VE DAVANIN GÖRÜLMESİ

11. İŞE İADE DAVASININ HÜKÜM KISMININ YORUMLANMASI

12. GEÇERSİZ SEBEPLE YAPILAN FESHİN SONUÇLARI

13. İŞE İADE KARARININ UYGULANMASINDA ORTAYA ÇIKAN PROBLEMLER

14. İŞE İADE KARARINDA İŞE İADE EDİLMEME HALİNDE HÜKMEDİLEN ÖDEMELERİN HESAPLANMASI

------------------------------------------------------------------------------------------------

NOTLAR:

Özel Eğitim: Yukarıda belirtilen eğitim tarihleri size uymuyorsa yada size özel Eğitim Danışmanlarımızla görüşüp birebir Özel Eğitim alabilirsiniz.

Sınıf Eğitimi: Yukarıdaki gibi tarihi belirtilen sınıf eğitimlerimiz en az 4 kişilik gruplar ile açılmaktadır. 4 kişi olmanız durumunda size özel olarak sınıf oluşturularak eğitim alabilirsiniz. Ön Kayıt için Online Ön Kayıt Formunu doldurabilirsiniz.

Kurumsal Eğitim: Kurumunuza özel çalışanlarınıza yönelik eğitim talepleriniz için Kurumsal Eğitim Başvuru Formu doldurabilirsiniz yada bizimle iletişime geçmek için: 0242 316 63 33 - 0552 449 07 07, [email protected]

Sertifikalar: Eğitimi başarı ile tamamlayan herkes MEB Onaylı & Kurum Onaylı Sertifika ve Referans Mektubu(istek üzerine, özgeçmiş dosyanızda fark yaratmak ve iş başvurularınızda bir adım önde olmanızı sağlar) olmak üzere üç ayrı belge alma imkanına sahiptirler.

Öğrenim Garantisi ve Telafi İmkanı: Yıldız Gelişim Akademisi eğitim verdiği konularda sertifika geçerliliği ve öneminin yanında eğitim kalitesi ve verimliliğini ön planda tutarak Öğrenim Garantili olarak hizmet vermektedir. Katılamadığınız yada katıldığınız halde kendinizi yetersiz, eksik hissettiğiniz konudan ikinci defa aynı eğitimin konusuna ücretsiz olarak katılarak telafi edebilirsiniz. Böylece Yıldız Gelişim farkı ile alacağınız tüm eğitimlerde eksik hiçbir konunuz kalmayacaktır.

Kampanyalar: Yıldız Gelişim Akademisinde eğitim almış katılımcılarımıza %10 veya iki kişi ve üzeri katılımlarınızda %10 indirim yapılmaktadır. Diğer ödeme koşulları ve taksitlendirmeler ile ilgili eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Neden Yıldız Gelişim Akademisi: (5 Yıldızlı Eğitimler) Kariyer Planlama(İşe Yerleştirme), Öğrenim Garantili Hizmet, Kapsamlı Eğitim Notu, MEB Onaylı & Kurum Onaylı Sertifika ve Referans Mektubu, Eğitim sonrası hizmetler. Yıldız Gelişim hakkında bilgi için tıklayınız.

Bu eğitim kurumunuza özel olarak hazırlanması ve eğitim içeriği için 0 (242) 316 63 33 veya 0 552 449 07 07'den iletişime geçebilirsiniz. Sizi aramamızı isterseniz iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz.

marka

marka - Kopya

ADRES

adres
Adres: Sinan Mah. Arık cad. Mandıroğlu İş Merkezi. No:2 K:1 / ANTALYA
(PLAZA 2000 Çapraz Karşısı - Final Dershanesi Yanı)

TELEFON

tel

0242 316 63 33

0552 449 07 07

ÇALIŞMA SAATLERİ

çalışma-saatleri

Hafta İçi Hergün: 09.30 - 21.00
C.tesi: 10.30 - 19.00
Pazar: 12.00 - 19.00