Sözleşme Hukuku ve İnceleme Teknikleri

- sözleşme hukukuYıldız Gelişim Akademisi, Antalya merkezli eğitim danışmanlık firmasıdır. Bireysel ve kurumsal gelişim eğitim programları kapsamında Sözleşme Hukuku ve İnceleme Teknikleri eğitim seminerleri konusunda bireysel ve kurumsal eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.


SÖZLEŞMELER HUKUKU (SÖZLEŞME HAZIRLAMA VE İNCELEME TEKNİKLERİ)


EĞİTİMİN AMACI :

İş yaşamımızda şirket sahibi, yöneticisi ya da çalışanı olarak protokol, akit, mukavele, kontrat, anlaşma gibi başlıklarla sık sık karşımıza çıkan sözleşmelerle karşılaşır ve bunları inceler onay verir veya son imzayı atarız. Sözleşme yapılırken ihmal edilen, gözden kaçırılan bir nokta sözleşmenin tarafları arasında ihtilaf çıktığında çok ciddi önem taşımakta ve sonuçlar doğurabilmektedir. Bu eğitimin amacı hangi sıfatla olursa olsun sözleşme ilişkisine girenlerin temel sözleşmeler hukuku bilgisine sahip olmalarını sağlamaktır.

EĞİTİMİN SÜRESİ : Bu eğitimi alacakların temel hukuk bilgisi derecesine göre eğitim süresi 4 ila 8 saat arasında değişmektedir.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ :

1. Sözleşmeler Hukukunun Temel Kavramları
2. Sözleşmenin Başlığı
3. Sözleşmenin Tarafları ve Tarafların İmza Yetkilerinin Araştırılması
4. Sözleşmenin Konusu
5. Sözleşmenin İmza Tarihi
6. Tarafların Yükümlülükleri
7. Sözleşmeden Kaynaklanan Ödeme Tutarı, Para Birimi ve Ödemenin Ne Şekilde Yapılacağı Konusu (nakit, vadeli, senetle, teminat mektubu, vb.)
8. Temerrüde Düşmenin Sonuçları (Cezai şart, gecikme faizi ve oranı)
9. Cezai Şart,
10. Gizlilik Şartı,
11. Sözleşme Konusu İşin Malın teslim ya da ifa Şekli, Zamanı, Yeri,
12. Garanti Süresi ve Şartları,
13. Sözleşmenin İmza Tarihi ve Yeri ile Nüsha Sayısı,
14. Anlaşmazlıklarda öngörülen çözüm yolları (tahkim vb.) ve Yetkili Mahkeme,
15. Sözleşmenin Süresi,
16. Mücbir Sebep Kavramı ve Sözleşmeye Etkileri,
17. Sonradan Sözleşmenin Değiştirilmesi,
18. Sözleşme Şartlarının İhlali Durumunda Yapılması Gerekenler,
19. Sözleşme Eklerinin Düzenlenmesi,
20. Sözleşmenin Feshi Şartları ve Şekli ile Fesih Sonrası Yapılması Gereken İşlemler
21. Sözleşme Hazırlarken, Müzakere Ederken ya da İmzalarken Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar.
22. Sözleşmeye Eklenebilecek Diğer Başlıklar. (Bu bölüm eğitim alanların özel isteklerine göre düzenlenecektir)
23. Yargı Kararlarına Dayanılarak Örnek Sözleşme İncelemeleri

------------------------------------------------------------------------------------------------

NOTLAR:

Özel Eğitim: Yukarıda belirtilen eğitim tarihleri size uymuyorsa yada size özel Eğitim Danışmanlarımızla görüşüp birebir Özel Eğitim alabilirsiniz.

Sınıf Eğitimi: Yukarıdaki gibi tarihi belirtilen sınıf eğitimlerimiz en az 4 kişilik gruplar ile açılmaktadır. 4 kişi olmanız durumunda size özel olarak sınıf oluşturularak eğitim alabilirsiniz. Ön Kayıt için Online Ön Kayıt Formunu doldurabilirsiniz.

Kurumsal Eğitim: Kurumunuza özel çalışanlarınıza yönelik eğitim talepleriniz için Kurumsal Eğitim Başvuru Formu doldurabilirsiniz yada bizimle iletişime geçmek için: 0242 316 63 33 - 0552 449 07 07, [email protected]

Sertifikalar: Eğitimi başarı ile tamamlayan herkes MEB Onaylı & Kurum Onaylı Sertifika ve Referans Mektubu(istek üzerine, özgeçmiş dosyanızda fark yaratmak ve iş başvurularınızda bir adım önde olmanızı sağlar) olmak üzere üç ayrı belge alma imkanına sahiptirler.

Öğrenim Garantisi ve Telafi İmkanı: Yıldız Gelişim Akademisi eğitim verdiği konularda sertifika geçerliliği ve öneminin yanında eğitim kalitesi ve verimliliğini ön planda tutarak Öğrenim Garantili olarak hizmet vermektedir. Katılamadığınız yada katıldığınız halde kendinizi yetersiz, eksik hissettiğiniz konudan ikinci defa aynı eğitimin konusuna ücretsiz olarak katılarak telafi edebilirsiniz. Böylece Yıldız Gelişim farkı ile alacağınız tüm eğitimlerde eksik hiçbir konunuz kalmayacaktır.

Kampanyalar: Yıldız Gelişim Akademisinde eğitim almış katılımcılarımıza %10 veya iki kişi ve üzeri katılımlarınızda %10 indirim yapılmaktadır. Diğer ödeme koşulları ve taksitlendirmeler ile ilgili eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Neden Yıldız Gelişim Akademisi: (5 Yıldızlı Eğitimler) Kariyer Planlama(İşe Yerleştirme), Öğrenim Garantili Hizmet, Kapsamlı Eğitim Notu, MEB Onaylı & Kurum Onaylı Sertifika ve Referans Mektubu, Eğitim sonrası hizmetler. Yıldız Gelişim hakkında bilgi için tıklayınız.

Bu eğitim kurumunuza özel olarak hazırlanması ve eğitim içeriği için 0 (242) 316 63 33 veya 0 552 449 07 07'den iletişime geçebilirsiniz. Sizi aramamızı isterseniz iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz.

marka

marka - Kopya

ADRES

adres
Adres: Sinan Mah. Arık cad. Mandıroğlu İş Merkezi. No:2 K:1 / ANTALYA
(PLAZA 2000 Çapraz Karşısı - Final Dershanesi Yanı)

TELEFON

tel

0242 316 63 33

0552 449 07 07

ÇALIŞMA SAATLERİ

çalışma-saatleri

Hafta İçi Hergün: 09.30 - 21.00
C.tesi: 10.30 - 19.00
Pazar: 12.00 - 19.00