Lojistik ve Maliyetler Eğitimi

- lojistik ve maliyetler 2Yıldız Gelişim Akademisi, Antalya merkezli eğitim danışmanlık firmasıdır. Bireysel ve kurumsal gelişim eğitim programları kapsamında Lojistik ve Maliyetler Eğitimi konusunda bireysel ve kurumsal eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
Lojistik ve Maliyetler Eğitimi
LOJİSTİK VE MALİYETLER

Kursa Özel Kampanyalar

ARAYINIZ- ONLİNE EĞİTİM VİDEO VE KİTAPLAR

Sertifikalar
Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika
Yıldız Gelişim Akademisi Onaylı Sertifika
Üniversite Onaylı Sertifika(e-devlet görüntülenir/onaylı resmi ve özel kurumlarda geçerlidir)
Uluslararası Geçerli Akreditasyon Sertifikası
(Türkçe ve İngilizce olarak diğer ülkelerde geçerli)
Ustalık ve Kalfalık Belgeleri(İşyeri açmak veya çalışmak için geçerli)
Referans Mektubu

Eğitim İçeriği

EĞİTİMİN AMACI

Müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere, ham maddenin başlangıç noktasından, ürünün tüketildiği son noktaya kadar olan tedarik zinciri içindeki malzemelerin, servis hizmetlerinin ve bilgi akışının etkili ve verimli bir şekilde, her iki yöne doğru taşınmasının ve depolanmasının, planlanması, uygulanması ve kontrol edilmesi şeklinde ifade edilen lojistik; son yıllarda sınırların kalkması (deregülasyon), küreselleşme ve teknolojide meydana gelen hızlı ilerlemeler ile birlikte, işletmeler arasında iletişim olanaklarının da artması sonucu giderek önem kazanmaktadır.

Tedarik zincirinde ürün ve hizmet üretim maliyetlerinin minimuma indirilmesi sonucu rekabetin boyutu değişmiştir. Stratejik konulardan, operasyonel alanlara kadar yöneticilerin karar vermesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Tedarik zinciri içerisinde ürünün ekonomik olarak hareketi, doğru lojistik uygulamalarla gerçekleştirilebilir. Çevre, kaynakların etkin kullanımı, işgücü ve uluslararası normlarla birlikte etkin ve verimli bir büyümeyi planlayan işletmeler öngörüleme ve projeksiyonlarla karşılaşacakları finansal riski de göz önüne alırlar.

Ürünün tüketici tarafından ödenen bedelinin yarısından fazlası üretim sonrasında oluşmaktadır. Üretim sonrası maliyetin önemli bir kısmı ise lojistik faaliyetlerden gelmektedir. Ürün ve hizmetlerin istenilen yer ve zamanda, arzu edilen doğruluk, kalite ve maliyette sağlanması, ürünlerle birlikte bilginin de hareketi tedarik zinciri üyeleri için hayati öneme sahiptir. Bu doğrultuda lojistik işletmeler kendi süreçleri kontrol ve işleyişi için gereken iç dinamiklerini kullanırlarken, pazarda üstün olma ve rakiplerini geçmek için stratejilerini ülke, bölge ve küresel bazda avantajlara sahip olmaya yönlendirirler.

Bu eğitimde lojistiğin anlaşılması ve yöneticiler tarafından bir rekabet avantajı olarak kullanılabilmesi için ilgili bölümler aktarılmaktadır. Lojistik tanımının netleştirilmesi ile başlanarak, tedarik zincirindeki konumu ve ana faaliyetleri açıklanmaktadır.

EĞİTİME KİMLER KATILMALI

Tedarik Zinciri Yönetimi içinde görev yapan yönetici adayları, ürün ve hizmet tedariği, üretimi, dağıtımı ve perakendeciliği yapan her türlü işletmenin üst/orta seviye karar alan yöneticileri eğitime katılabilir.

EĞİTİM BAŞLIKLARI

  • Lojistik ve önemi
  • Ana ve destekleyici faaliyetler
  • Tedarik, üretim ve dağıtım lojistiği
  • Lojistiğin çevresi ve aktörleri
  • Lojistikte müşteri hizmetleri
  • Dış kaynak kullanımı ve maliyetler
  • Lojistik organizasyonlar
  • Tersine ve yeşil lojistik

marka - Kopya

adres
Adres: Sinan Mahallesi 1257 Sokak Şengül 2 İşhani No:13 Muratpaşa / ANTALYA
(Plaza 2000 yanında Çarşı PTT Arkası, Doğu Garajı Tahtakale Yanı)

tel

0242 316 63 33

0552 449 07 07

çalışma-saatleri

Hafta İçi Hergün: 09.30 - 21.00
C.tesi: 10.30 - 19.00
Pazar: 12.00 - 19.00