Lojistik ve Maliyetler Eğitimi

- lojistik ve maliyetler 2Yıldız Gelişim Akademisi, Antalya merkezli eğitim danışmanlık firmasıdır. Bireysel ve kurumsal gelişim eğitim programları kapsamında Lojistik ve Maliyetler Eğitimi konusunda bireysel ve kurumsal eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
Lojistik ve Maliyetler Eğitimi
LOJİSTİK VE MALİYETLER

EĞİTİMİN AMACI

Müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere, ham maddenin başlangıç noktasından, ürünün tüketildiği son noktaya kadar olan tedarik zinciri içindeki malzemelerin, servis hizmetlerinin ve bilgi akışının etkili ve verimli bir şekilde, her iki yöne doğru taşınmasının ve depolanmasının, planlanması, uygulanması ve kontrol edilmesi şeklinde ifade edilen lojistik; son yıllarda sınırların kalkması (deregülasyon), küreselleşme ve teknolojide meydana gelen hızlı ilerlemeler ile birlikte, işletmeler arasında iletişim olanaklarının da artması sonucu giderek önem kazanmaktadır.

Tedarik zincirinde ürün ve hizmet üretim maliyetlerinin minimuma indirilmesi sonucu rekabetin boyutu değişmiştir. Stratejik konulardan, operasyonel alanlara kadar yöneticilerin karar vermesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Tedarik zinciri içerisinde ürünün ekonomik olarak hareketi, doğru lojistik uygulamalarla gerçekleştirilebilir. Çevre, kaynakların etkin kullanımı, işgücü ve uluslararası normlarla birlikte etkin ve verimli bir büyümeyi planlayan işletmeler öngörüleme ve projeksiyonlarla karşılaşacakları finansal riski de göz önüne alırlar.

Ürünün tüketici tarafından ödenen bedelinin yarısından fazlası üretim sonrasında oluşmaktadır. Üretim sonrası maliyetin önemli bir kısmı ise lojistik faaliyetlerden gelmektedir. Ürün ve hizmetlerin istenilen yer ve zamanda, arzu edilen doğruluk, kalite ve maliyette sağlanması, ürünlerle birlikte bilginin de hareketi tedarik zinciri üyeleri için hayati öneme sahiptir. Bu doğrultuda lojistik işletmeler kendi süreçleri kontrol ve işleyişi için gereken iç dinamiklerini kullanırlarken, pazarda üstün olma ve rakiplerini geçmek için stratejilerini ülke, bölge ve küresel bazda avantajlara sahip olmaya yönlendirirler.

Bu eğitimde lojistiğin anlaşılması ve yöneticiler tarafından bir rekabet avantajı olarak kullanılabilmesi için ilgili bölümler aktarılmaktadır. Lojistik tanımının netleştirilmesi ile başlanarak, tedarik zincirindeki konumu ve ana faaliyetleri açıklanmaktadır.

EĞİTİME KİMLER KATILMALI

Tedarik Zinciri Yönetimi içinde görev yapan yönetici adayları, ürün ve hizmet tedariği, üretimi, dağıtımı ve perakendeciliği yapan her türlü işletmenin üst/orta seviye karar alan yöneticileri eğitime katılabilir.

EĞİTİM BAŞLIKLARI

  • Lojistik ve önemi
  • Ana ve destekleyici faaliyetler
  • Tedarik, üretim ve dağıtım lojistiği
  • Lojistiğin çevresi ve aktörleri
  • Lojistikte müşteri hizmetleri
  • Dış kaynak kullanımı ve maliyetler
  • Lojistik organizasyonlar
  • Tersine ve yeşil lojistik

------------------------------------------------------------------------------------------------

NOTLAR:

Özel Eğitim: Yukarıda belirtilen eğitim tarihleri size uymuyorsa yada size özel Eğitim Danışmanlarımızla görüşüp birebir Özel Eğitim alabilirsiniz.

Sınıf Eğitimi: Yukarıdaki gibi tarihi belirtilen sınıf eğitimlerimiz en az 4 kişilik gruplar ile açılmaktadır. 4 kişi olmanız durumunda size özel olarak sınıf oluşturularak eğitim alabilirsiniz. Ön Kayıt için Online Ön Kayıt Formunu doldurabilirsiniz.

Kurumsal Eğitim: Kurumunuza özel çalışanlarınıza yönelik eğitim talepleriniz için Kurumsal Eğitim Başvuru Formu doldurabilirsiniz yada bizimle iletişime geçmek için: 0242 316 63 33 - 0552 449 07 07, [email protected]

Sertifikalar: Eğitimi başarı ile tamamlayan herkes MEB Onaylı & Kurum Onaylı Sertifika ve Referans Mektubu(istek üzerine, özgeçmiş dosyanızda fark yaratmak ve iş başvurularınızda bir adım önde olmanızı sağlar) olmak üzere üç ayrı belge alma imkanına sahiptirler.

Öğrenim Garantisi ve Telafi İmkanı: Yıldız Gelişim Akademisi eğitim verdiği konularda sertifika geçerliliği ve öneminin yanında eğitim kalitesi ve verimliliğini ön planda tutarak Öğrenim Garantili olarak hizmet vermektedir. Katılamadığınız yada katıldığınız halde kendinizi yetersiz, eksik hissettiğiniz konudan ikinci defa aynı eğitimin konusuna ücretsiz olarak katılarak telafi edebilirsiniz. Böylece Yıldız Gelişim farkı ile alacağınız tüm eğitimlerde eksik hiçbir konunuz kalmayacaktır.

Kampanyalar: Yıldız Gelişim Akademisinde eğitim almış katılımcılarımıza %10 veya iki kişi ve üzeri katılımlarınızda %10 indirim yapılmaktadır. Diğer ödeme koşulları ve taksitlendirmeler ile ilgili eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Neden Yıldız Gelişim Akademisi: (5 Yıldızlı Eğitimler) Kariyer Planlama(İşe Yerleştirme), Öğrenim Garantili Hizmet, Kapsamlı Eğitim Notu, MEB Onaylı & Kurum Onaylı Sertifika ve Referans Mektubu, Eğitim sonrası hizmetler. Yıldız Gelişim hakkında bilgi için tıklayınız.

Bu eğitim kurumunuza özel olarak hazırlanması ve eğitim içeriği için 0 (242) 316 63 33 veya 0 552 449 07 07'den iletişime geçebilirsiniz. Sizi aramamızı isterseniz iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz.

marka

marka - Kopya

ADRES

adres
Adres: Sinan Mah. Arık cad. Mandıroğlu İş Merkezi. No:2 K:1 / ANTALYA
(PLAZA 2000 Çapraz Karşısı - Final Dershanesi Yanı)

TELEFON

tel

0242 316 63 33

0552 449 07 07

ÇALIŞMA SAATLERİ

çalışma-saatleri

Hafta İçi Hergün: 09.30 - 21.00
C.tesi: 10.30 - 19.00
Pazar: 12.00 - 19.00