Eczane Yardımcı Personeli (Kalfası) Kursu Antalya da

- eczane personel yetiştirmeYıldız Gelişim Akademisi Kariyer ve Mesleki Gelişim kursları kapsamında bireysel ve kurumsal olarak " ECZANE YARDIMCI PERSONEL, ECZANE KALFASI " eğitimi & kursu ile bireysel ve kurumsal olarak meslek gelişiminize katkı sunmaktadır.


ECZANE YARDIMCI PERSONEL, ECZANE KALFASI Eğitimi

Yeni Meslekler ile Kariyerinize Destek OlunKurs Adı Dönemi Başlama Tarihi Gün ve Saatler

Eczane Yardımcılığı Personel ve Eczane Kalfası Eğitimi

H.içi
Akşam
31 Mayıs 2024
Cuma
19.00- 21.00
H.içi
Gündüz
arayınız Cuma
10.00 - 12.30
Hafta
Sonu
11 Mayıs 2024
Cumartesi
16.00 - 18.00

Toplam Süre: 6 hafta

YINZ!

Kursa Özel Kampanyalar

ECZANE YARDIMCILIĞI, DİŞ HEKİM ASİSTANLIĞI
HASTA KABUL, TIBBI SEKRETERLİK VE YAŞLI HİZMETLERİ KURSU

EĞİTİM KİTAPLARI + DVD VİDEO EĞİTİM SETİ
ÜCRETSİZDİR(HEDİYEMİZDİR)

Sertifikalar
Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika
Yıldız Gelişim Akademisi Onaylı Sertifika
Üniversite Onaylı Sertifika(e-devlet görüntülenir/onaylı resmi ve özel kurumlarda geçerlidir)
Uluslararası Geçerli Akreditasyon Sertifikası
(Türkçe ve İngilizce olarak diğer ülkelerde geçerli)
Ustalık ve Kalfalık Belgeleri(İşyeri açmak veya çalışmak için geçerli)
Referans MektubuEğitim İçeriği

Eczacı Kalfası ve Yardımcısı ve Eczacı Asistanı ya da ECZANE YARDIMCI PERSONELİ pozisyonu son yıllarda ehemmiyeti anlaşılan, algısı ve konumu yerleşmiş sağlık sektöründe kalifiyeli arayışı bulunan bir meslektir. Eczacı Kalfası bir nevi eczacının asistanıdır. Eczacının gözetiminde iş süreçlerini yerine getirir.

Eczacı Teknisyeni, Kalfası ya da Asistanı olarak adlandırabileceğimiz pozisyonun görevlerini kabaca aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:

  • Hastanın talep ettiği reçetedeki ilaçları müşteriye sunar.
  • Reçetesiz sunulabilen ilaçlar hakkında hastaya bilgi verir
  • Gerektiği durumda hastanın tansiyonunu ölçer.
  • İlaçların son kullanma tarihleriyle ilgili takipte ve denetimde olur.
  • Eczacı gözetiminde ilaç siparişlerini verir, ilaç ihtiyaçları hakkında daima tetikte olur.
  • Eczanenin faturalama, fiş ve cari süreçleriyle ilgili ön muhasebe işlerine bakar.
  • İlaç raflarını düzenler.
  • Bilgisayar office yazılımları üzerinde ihtiyaç olması halinde gerekli çalışmaları yapar.

Eczacı Kalfası
Sağlık alanında çalışmak için illede doktor, hemşire yada teknisyen olmanız gerekmez. Bu alanın önemli bir iş kolu olan Eczanelerde beyaz önlük yine sizi bekliyor. İki farklı çalışma alanının bulunduğu Eczane Eczacı ve Eczacı Kalfası olarak Türkiye’nin her yerinde bulunan eczanelerde istihdam edilirsiniz. Peki eczane açabilmek yada eczanelerde çalışabilmek için ne yapmak hangi eğitimi almak gerekir?

Eczacı Kalfası Nasıl Olunur?

Yukarıda da belirtildiği üzere Eczane bünyesinde çalışabilmek için 2 farklı vasıf bulunmaktadır. Bunlar Eczacı eczane işletmecisi, sahibi şeklinde üniversitelerin eczacılık fakültelerinde 5 yıl eğitim alıp, sonrasında 6 ay zorunlu staj ile eczacı olma ve eczane açma yetkisi kazanmaktadır. Tabi ki tüm eczaneler sadece eczacılar ile çalışmaz aynı zamanda yanlarında bir çok personel olabilir. Bunlar ise eczacı kalfası olup, bunun için ilköğretim mezunu olmanız yeterlidir. Tabi ki eczacılık kursu almak, eğitimlerde başarılı olmak gerekir.

Hangi Eğitimler Verilmekte?
İlk etapta kısmi anlamda diksiyon eğitimi ile başlamakta olup, müşteri karşılama, ilaç isimlerini, kullanılan hastalıkları kısmen tanıyarak doktor reçetesinde yer alan ilaçları hazırlama konusuna geçilmektedir. Doktorun önerdiği ilaçların önerdiği kullanım şeklini müşteriye anlaşılır şekilde anlatabilecek düzeye gelmektedir.

Eczanede Verilen Hizmetlerin Eğitimi: Eczanelerin işi sadece ilaç satışı olmayıp, aynı zamanda tansiyon ölçümü, gebelik testi ve kan şekeri ölçümü gibi konularda uygulamalı eğitime tabii tutulmaktadır.

Eğitim Sonunda Ne Olacak?
Aslında bu eğitimin amacı o eczanenin kendine eleman teminidir. Eğitim süresi son bulduğunda ise kursiyere belge verilecek olup, Eczane sahibinin sizden memnun olması halinde orada çalışmaya devam edersiniz. Yada bilgi ve belgeniz ile Türkiye’nin her yerinde kamu ve özel eczanelerde eczacı kalfası olarak iş bulabilirsiniz.

Katılımcı Görüşleri

Fatma DİKENGÜL(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Hocamızın ilgisi ve bilgisinden çok memnun kaldım. Ders içerisinde öğretmek isteği için çok teşekkür ederim çok faydalandık.

-

Mehmetcan GENÇ (Diş Hekimi Asistanlığı, Eczane Yardımcı Personeli)
Eğitimden hemen sonra işim oldu, iş sahibi oldum. Çok teşekkürler memnunum herkese tavsiye ederim.

-

Kübra ÇOLAK (Diş Hekimi Asistanlığı, Eczane Yardımcı Personeli)
Çok memnun kaldım gayet güzel ve verimli geçti, herşey çok iyiydi.

-

Pelin Kevser PEHLİVAN(Diş Hekimi Asistanlığı, Eczane Yardımcı Personeli)
Eğitim çok verimli ve yeterli geçti, ben hemen işe başladım.

-

Esma Nur ER(Diş Hekimi Asistanlığı, Eczane Yardımcı Personeli)
Öğretmenlerimizin güleryüzlülüğü ve bilgi aktarımları çok iyi gerçekten tavsiye ederim.

-

Nurgül Y.( Diş Hekimi Asistanlığı, Eczane Yardımcı Personeli)
Aldığım eğitim oldukça yararlı oldu. Eğitimimin bitmesine yakın hemen işe başladım. Teşekkür ederim.

-

Gülpenbe KARAKOÇ (Diş Hekimi Asistanlığı, Eczane Yardımcı Personeli)
Çok memnun kaldım. Eksiklerimi tamamladım. Tüm çalışanlar ve hocamız çok iyiydi. Teşekkürler.

-

Gizem Asoğlu (Diş Hekimi Asistanlığı, Eczane Yardımcı Personeli)
Hocamın örneklerini unutmayacağım. Konuyu kavradım. Her şey için teşekkür ederim. Kursunuzdan çok memnun kaldım öneride bulunacağım. Basite indirgemeyip mesleğe katkı sağladığını düşünüyorum.

-

Gökçe GÖKTAŞ (Diş Hekim Asistanlığı)
Kursu bitince hemen işe başladım.

-

Çağla ÖZ (Diş Hekimi Asistanlığı, Eczane Yardımcı Personeli)
Kurs ortamı ve eğitmen gayet başarılıydı. Hem teorik hem de uygulamalı yapıldığı için daha anlaşır bir ders oldu. Teşekkür ederiz. Hocamızın yönlendirmesi ile işe başladım.

-

Ayşe AYAZ (Diş Hekimi Asistanlığı, Eczane Yardımcı Personeli)
Aldığımız eğitim boyunca, verilen bilgiler ve karşılıklı konuşmalar çok bilgilendiriciydi. Eğitimi veren öğretmenimiz bana da olmak üzere emeği geçen bütün yetkili çalışanlarına; Sonsuz teşekkür ederim.

-

Ayşe TEKTAŞ (Diş Hekimi Asistanlığı, Eczane Yardımcı Personeli)
Çok verimli geçti dersler. Hocamız dersleri açık ve anlaşılır anlattı. Kurstan ve hocamızdan çok memnun kaldım. Hocamızın yönlendirmesi ile özel diş kliniğinde hemen işe başladım.

-

Hatice YETİZ (Diş Hekimi Asistanlığı, Eczane Yardımcı Personeli)
Aldığım eğitimden çok memnun kaldım. Hocamıza öncelikle vermiş olduğu eğitimden dolayı ve bize kattıklarından dolayı teşekkür ederiz.

-

Serap ALTUN (Diş Hekimi Asistanlığı, Eczane Yardımcı Personeli)
Güzel bir eğitim dönemi geçirdik hocamızın anlatımı hakimiyeti ve gerekli yerlere yaptığı vurguyla başarılı eğitim oldu.

-

Beyza AKKAYA(Diş Hekimi Asistanlığı, Eczane Yardımcı Personeli)
Dersleri herkesin anlayabileceği gibi anlatıyorlar. Güler yüzlü öğretmenleri var ben hemen işimi buldum. Tavsiye ediyorum.

-

Özcan CAN(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Herşey çok iyi eğitimciler ve ortam çok iyi herşey için teşekkürler.

-

Hatice FORTACI(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Yıldız Gelişim Akademisi ve hocamız için bize katkılarınız için 100 veriyorum.

-

Ümmügülsüm Bağlar(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
İyi ki Yıldız Gelişim Akademisi var bende burada olmaktan ve bu kurumda kursiyer olmaktan çok mutluyum. Yeni kurslarda tekrar görüşmek dileğiyle.

-

Fatma CANLI(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Öncelikle hocamıza üzerimizde geçen emeği için teşekkür ederim. Kursa başlarken kaygılarım vardı ancak hocamız sayesinde çok iyi oldu. Büyük bir sabır göstererek bize bu eğitimi verdiğiniz için minnettar gösteriyorum.

-

Enis BİRER(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Yıldız Gelişim Akademisini seçtiğim için tekrar mutluluk duyuyorum. Eğitimci ve müdürün ilgi ve alakası için teşekkür ederim.

-

Melissa EFE(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Hasta Yaşlı hizmetleri kursuna katıldım. Eğitim öncesinde beklentilerimi düşük tuttuğumu eğitimin sonunda farkettim. Aktarılan bilgiler ve uygulama pratikleri iş hayatında aktif kullanılabilir ve fayda sağlayıcıdır.

-

Fatma DİKENGÜL(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Hocamızın ilgisi ve bilgisinden çok memnun kaldım. Ders içerisinde öğretmek isteği için çok teşekkür ederim çok faydalandık.

-

Burcu AYDINCAN(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Öncelikle hocamıza çok teşekkür ederim. Eğitim boyunca bize verdiğiniz kurstan çok memnun kaldım. Dersler tahmin ettiğimden çok eğlenceli geçti. İyi ki varsınız iyi ki yollarımız sizle kesişti.

-

Ufuk DEMİR(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Akıcı ve güzel bir eğitimdi. Hocamızın eğitiminden ve bilgisinden çok faydalandık. güzel ve akıcı bir eğitim verişi herkese tavsiye ederim.

-

Hatice SOYTÜRK(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Değerli hocamız ile çıktığımız bu eğitim yolunda bana ve hayatıma çok değer kattınız için size çok teşekkür ederim. Sizi tanımak benim için bir zevkti. İyi ki bu eğitime katılmışım ve sizin gibi bir eğitmeni tanımışım. Hayatıma çok güzel bilgiler kattığınız için size çok teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim.

-

Alye Ağrağ(Diksiyon, Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Öneri üzerine tercih etmiş olduğum Yıldız Gelişim Akademisi. Memnun kaldım hatta hiç bitmesini istemiyorum. Hocamız samimi bir şekilde söylüyorum çok başarılıydı. dolu dolu bilgi veren biri ilk geldiğim ile şimdi arasında kendimdeki değişimi ben ve çevremdekiler farkına varıyor. Bunun mimarı olan eğitimcimize teşekkür ederim. Elinden gelenin en iyisini vermeye çalıştı ve başarılıydı ve bunuda çok güzel verdi. Çok sevecen çok sabırlı çok samimi ve babacan bir adam. Herkese çok tavsiye ettiğimi belirtmek isterim.

-

Aziza Ahmedova(Diksiyon, Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Bu eğitime katıldığım için çok mutluyum öncelikle eğitimci olması ve aynı zamanda yazar olması. Hayatım boyunca bir yazarla tanışmak ve çalışmak istiyordum. Size çok minnetarım. Bu kadar güzel olacağını düşünmemiştim. Çok muazzam eğitim oldu benim için fazlasını aldım teşekkür ederim.

-

Zeynep KAYA(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Umutsuzluğun heryerden saldırdığı bu dönemde UMUT IŞIĞI olduğunuz için teşekkür ederim.

-

Zühra YAKUT(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Kendimi çok şanslı hissediyorum hocamız benim hayatımı olumlu yönde etkiliyor.

-

Aslı AĞALAR(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Hocamızın muazzam neşesi, diksiyonu öğrencilere yaklaşımı beni çok etkiledi. Hayatımda olumlu yönde büyük değişiklikler oldu. Katkılarınızdan dolayı minnettarım çok teşekkür ediyorum.

-

Ayşe ŞAHİN(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Harika bir kurum Değerli Bayram Bey ve hocamıza saygılarımı sunuyorum. Herşey için teşekkürler.

-

Fatma URGANCI(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Bizler için verimli olacağını düşünüyorum. Bu eğitimi bizlere sunan hocalarımıza ve kuruma teşekkür ederim.

-

Seda SERTOĞLU(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Ben kendimi buldum burada iş hayatı ve özel hayatımız açısından kişişsel gelişim konusunda çok bilgiler kattı. Mesleğim ile ilgili çok bilgiler aldım. Çok iyi ilgilenildi çok başarılı bir eğitim teşekkürler.

-

Firdes DURNA(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Huzur verici ve bilgili kurstu. Hocamız eksiklerimizi ve yanlışlarımızı düzeltti kişisel gelişimimiz ve mesleki açıdan çok bilgiler aldık teşekkürler.

-

Elif AYKAN (Bilgisayar İşletmenliği, Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Benim için çok kaliteli ve değerli zaman geçirdiğim bir eğitim oldu. Kendimi inanılmaz geliştirdim çok memnun kaldım.

-

Damla GENÇ (Bilgisayar İşletmenliği, Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Güleryüz ve samimiyet herşey çok güzeldi. İşyeri ve çalışmak gibi bir fırsatım olursa öğrendiğim bilgileri takılmadan yapabileceğime inanıyorum. Yapıp ilerledikçe sizi hatırlayacağım. Hocalarıma ve Yıldız Gelişim'e teşekkürler.

-

Kübra DEVELİER (Diksiyon, Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Diksiyon, Hasta Kabul eğitimimizin çok keyifli ve eğlenceli geçmesi beni memnun etti. Hocamız ile ders açısından çok faydalı ve keyifli bir zaman geçirdik. Hocamızın bilgili ve kültürlü olması bana çok fayda sağladı teşekkürlerimi sunuyorum.

-

Ceyda BAYSAL (Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Eğitim süresince aldığımız eğitimden çok memnun kaldım. Hocamız vermiş olduğu eğitimden ve anlattığı konulardan fayda buldum. teşekkürler.

-

Hatice YETİZ (Diş Hekimi Asistanlığı, Eczane Yardımcı Personeli)
Aldığım eğitimden çok memnun kaldım. Hocamıza öncelikle vermiş olduğu eğitimden dolayı ve bize kattıklarından dolayı teşekkür ederiz.

-

Özge GENÇ (Diş Hekimi Asistanlığı, Eczane Yardımcı Personeli)
Değerli kurum sahibimiz Bayram Yıldız ve çok kıymetli hocamız hocamıza sonsuz teşekkür ediyorum. Bizlere verdikleri sonsuz bilgiler ve emekleri için minnettarım. Hocamızın yönlendirmesi ile hemen işe başladım

-

Serap ALTUN (Diş Hekimi Asistanlığı, Eczane Yardımcı Personeli)
Güzel bir eğitim dönemi geçirdik hocamızın anlatımı hakimiyeti ve gerekli yerlere yaptığı vurguyla başarılı eğitim oldu.

-

Beyza AKKAYA(Diş Hekimi Asistanlığı, Eczane Yardımcı Personeli)
Dersleri herkesin anlayabileceği gibi anlatıyorlar. Güler yüzlü öğretmenleri var ben hemen işimi buldum. Tavsiye ediyorum.

-

Özcan CAN(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Herşey çok iyi eğitimciler ve ortam çok iyi herşey için teşekkürler.

-

Hatice FORTACI(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Yıldız Gelişim Akademisi ve hocamız için bize katkılarınız için 100 veriyorum.

-

Ümmügülsüm Bağlar(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
İyi ki Yıldız Gelişim Akademisi var bende burada olmaktan ve bu kurumda kursiyer olmaktan çok mutluyum. Yeni kurslarda tekrar görüşmek dileğiyle.

-

Fatma CANLI(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Öncelikle hocamıza üzerimizde geçen emeği için teşekkür ederim. Kursa başlarken kaygılarım vardı ancak hocamız sayesinde çok iyi oldu. Büyük bir sabır göstererek bize bu eğitimi verdiğiniz için minnettar gösteriyorum.

-

Enis BİRER(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Yıldız Gelişim Akademisini seçtiğim için tekrar mutluluk duyuyorum. Eğitimci ve müdürün ilgi ve alakası için teşekkür ederim.

-

Melissa EFE(Hasta Kabul, Tıbbı Sekreterlik)
Hasta Yaşlı hizmetleri kursuna katıldım. Eğitim öncesinde beklentilerimi düşük tuttuğumu eğitimin sonunda farkettim. Aktarılan bilgiler ve uygulama pratikleri iş hayatında aktif kullanılabilir ve fayda sağlayıcıdır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp

marka - Kopya

adres
Adres: Sinan Mahallesi 1257 Sokak Şengül 2 İşhani No:13 Muratpaşa / ANTALYA
(Plaza 2000 yanında Çarşı PTT Arkası, Doğu Garajı Tahtakale Yanı)

tel

0242 316 63 33

0552 449 07 07

çalışma-saatleri

Hafta İçi Hergün: 09.30 - 21.00
C.tesi: 10.30 - 19.00
Pazar: 12.00 - 19.00