yazi

- meslek gelişim
- bilişim
- kurumsal

Kurumsal Referanslarımız

- KATILIMCI GÖRÜŞLERİ2- eğitimden görüntüler2

- sosyal medya facebook- sosyal medya linkedin

Eğitim ve Seminerlerden

marka tescil

EgitimcininEgitimi.Net Bayram YILDIZ - Office 2010 Kitabı Yayınlandı

Office yazılımı, bir çok yetenekli, hatta ücretsiz benzerlerinin varlığına rağmen bilişim dünyasındaki üstünlüğünü (aslında vazgeçilmezliğini demeli) ve Microsoft‘un “amiral gemisi” olma özelliğini, koruyor. Hepimiz ihtiyacımız oranında bu paketin yeteneklerinden yararlanıyor, genellikle de kendimizi daha fazla geliştirme ihtiyacı duymadan yeni sürümlere alışabiliyorduk ama 2010 ile gelen keskin değişikliklere adapte olabilmek bu kez dışarıdan yardım almayı gerektirecek gibi.

Bayram Yıldız – “Office 2010″ Kitabı Yayınlandı

Kasım 26, 2010 at 10:51 pm

Office yazılımı, bir çok yetenekli, hatta ücretsiz benzerlerinin varlığına rağmen bilişim dünyasındaki üstünlüğünü (aslında vazgeçilmezliğini demeli) ve Microsoft‘un “amiral gemisi” olma özelliğini, koruyor. Hepimiz ihtiyacımız oranında bu paketin yeteneklerinden yararlanıyor, genellikle de kendimizi daha fazla geliştirme ihtiyacı duymadan yeni sürümlere alışabiliyorduk ama 2010 ile gelen keskin değişikliklere adapte olabilmek bu kez dışarıdan yardım almayı gerektirecek gibi. Nitekim, bir çok kullanıcının Office 2010′a geçiş sıkıntıları yaşamakta olduğunu forumlarda net olarak görebiliyorum. Ortada ciddi bir bilgi ihtiyacı olduğu açık fakat bu gibi devasa yazılımların kitaplarının çabucak çıkabilmesi de mümkün olamıyor.

.

Türkçe’deki ilk -ve halen tek- olma sıfatıyla, Bayram Yıldız (e- dostumuzun :) ve de Office 2010‘un beklenen kitabı sonunda raflarda yerini alarak bu boşluğu doldurdu. Kitabı bugün Kadıköy’deki Ada ve Nezih Kitabevlerinde gördüm, uzun uzun inceledim ama yükümün ağırlığı nedeniyle almaya cesaret edemedim. Önümüzdeki hafta bu yazıyı “güncellemiş” olurum. Acelesi olanlar için “iyi haber” olarak bir an önce paylaşmak istedim. İçerik ve görselleriyle arkasında büyük emek barındıran bu kapsamlı ve kolay anlaşılır eser için kendisini gönülden tebrik ediyoruz.

.

Office 2010 2

.

Office paketini oluşturan yazılımlar ayrı bölümler halinde tek tek ele alınmış. Bir başvuru kitabı olarak, ihtiyaç duyduğumuz spesifik konuları kolayca bulabileceğimiz şekilde düzenlenen içerik şöyle:

Microsoft 2010′a Giriş
Microsoft Word 2010
Microsoft Excel 2010
Microsoft PowerPoint 2010
Microsoft Access 2010
Microsoft OneNote 2010
Programlara Ait Uygulamalar
Test Soruları ve Cevaplar

Kitap ve yazarı Sn. Yıldız hakkında bu kez uzun uzun yazmamız gerekmiyor.

KAYNAK: http://www.egiticininegitimi.net/2010/11/26/bayram-yildiz-office-2010-kitabi-yayinlandi/