yazi

spot Kurumsal-E§itimler
yönetim eğitim m
spot Bireysel-E§itimler
spot biliŸim teknolojileri
kişisel gelişim m
yabancı dil mavi
insan kaynakları m
dış ticaretm
satış pazarlama m
hukuk eğitimleri m
satın alma m
nlp koçluk m
spot hastanelere ”zel
otel hizmet
spot e§itim-kurumlarna
spot seminerler
makalleler
spot konuŸmaclar

Kurumsal Referanslarımız

spot egitimlerdn goruntulerspot basinda biz

Katılımcı Görüşleri Haberler

Eğitim ve Seminerlerden

marka tescil

facebook

Makaleler

Anne Baba Tutumları ve Çocuğun Kişiliği Üzerine Etkisi

Kişilik gelişimi yaşam boyu süren, genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak şekillenen bir olgu olsa da,çocukluk dönemi kişiliğin gelişmesi ve şekillenmesi açısından çok önemlidir. Erken çocukluk dönemi olarak adlandırdığımız 0-6 yaş arasındaki dönem çocukların çevreleri ile etkileşimlerinden en çok etkilendiği, kişiliklerinin büyük ölçüde şekillendiği dönemdir.Bu dönemde çocuk, sosyal bir birey olmayı öğrenirken, kişilik oluşumu açısından gerekli olan özdeşimi model alarak yapar.

Antalya Yıldız Gelişim Akademisi Aytaç Mestçi Markefront ile Arama Motoru Optimizasyonu SEO Eğitimi

Yıldız Gelişim Akademisi, eğitimlerine İstanbul'dan gelen eğitimci Aytaç Mestçi ile Arama Motoru Optimizasyonu Google SEO eğitimi gerçekleştirildi. 28 Ocak Cumartesi günü, Antalya Yıldız Gelişim Akademisi’nde Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)eğitimi gerçekleştirildi.

Bilgisayar Ne Yapamaz?

Bilgisayar ne yapamaz?

Bilgisayarı Nasıl Öğrenilir? Başarmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Bilgisayar alanında beş yıldır, yaklaşık 12.000 saatin üzerinde binlerce kişiye verdiğim eğitimler sonucu, BİLGİSAYARI NASIL ÖĞRENMELİYİZ? BAŞARMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR? Sorularını kendi tebrübelerimle yazmaya çalıştım.

BİLGİSAYARI NASIL ÖĞRENMELİYİZ?

Eğitim

Kendi kendine öğrenme ancak başka alternatifinizin olmadığı durumlarda öğrenme yoludur. Kendi başına çalışan kişi bilgisayar eğitimi alarak bir saatte öğreneceği bir konuyu bir gün devamlı çalışsa başaramayacaktır. Dört ayda aldığınız bir eğitimi kendiniz bir yılda çalışsanız tamamlayamazsınız.

Tekrar ve Uygulama

Öğrenilen konuları bol bol tekrar ve uygulama unutmanızı önleyecektir. Bu yüzden eğitimden sonra çok iyi öğrendiğinizi düşündüğünüz bir konu bile olsa aynı gün en az birkaç sefer tekrar etmeli ve bilgisayarda uygulama yapmalısınız.

Eğitim aldıktan sonra unutmamak için bilgisayar kullanmaya devam ediniz. Ne kadar iyi öğrenirseniz öğrenin bir süre ara vermeniz bazı konuları unutmanıza sebep olacaktır.

Fare ve klavyeyi aktif, hızlı, ve pratik olarak kullanın. İyi bir bilgisayar kullanıcısı yazı yazarken harf aramaz ve fare ile yanlış yere tıklamaz. Klavyenizi geliştirmek için çok yazı yazmalı ve fare kullanımını hızlandırmak için bol bol çizimler yapmalısınız. Hızlı yazı yazmanız ve fareyi aktif olarak kullanmanız iş bulmanız açısından büyük katkı sağlayacaktır. Bilgisayardaki yenilikleri takip ederek ve internetten faydalanarak kendinizi sürekli geliştirmelisiniz.

BAŞARMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR

Güven Duygusu

İlk olarak kendinize güvenmelisiniz ve bilgisayar kullanmasını öğrenebileceğinize tam olarak inanmalısınız. Yaşınız ve bilginiz ne olursa olsun bilgisayar kullanmasını öğrenebilirsiniz. “Bilgisayarı hiç bilmiyorum” ve “Önceden hiç bilgisayar kullanmadım” gibi sözleri söyleyenler öğrenmemek için bahane arayanlardır. Hiç kimse doğduğunda bilgisayar kullanmasını bilmiyordu herkes sonradan öğrendiği gibi siz de öğrenebilirsiniz.

Emeksiz hiçbir işte başarılı olmak mümkün değildir. Her işte olduğu gibi bilgisayarı öğrenmek de öncelikle sabır, gayret çalışma gerektirir. Öğrenmekte zorlandığınız konularda olabilir. Bu durumlarda bol bol tekrar ve uygulama yapmalısınız. Zaman içerisinde başardığınızı göreceksiniz.

Tekrar ve Uygulama

Eğitimini aldığınız konuları düzenli olarak her gün tekrar ediniz ve mutlaka uygulama yapınız. Başarı, kararlı bir şekilde istemeye ve düzenli çalışmaya bağlıdır.

Başaran İnsanlar Nasıl Başardılar

Başarmak istediğiniz konuyu sürekli düşünerek ve çalışarak yoğunluğunuzu o konuya vermelisiniz. Başarılı insanlar çok üstün zekâlı oldularından değil çok çalıştıklarından başarmışlardır.

Yanlış Yapmaktan Korkmayın

Herkes yeni bir şeyler öğrenirken hata yapabilir. Hata yaparım korkusuyla bilgisayarda yeni bir şeyler denemekten çekinmemelisiniz. Unutmayın ki bilgisayara fiziksel olarak zarar vermezsiniz.

Bilgisayarda yaptığınız işlemlerde en fazla program veya dosya silinir. Önemli olan dosyalarınızı, işyeri veya kişisel bilgilerinizi yedeklemenizdir. Gerekli uyarılar dikkate alındığında yukarıda ifade edilen sorunlarla da karşılaşmazsınız.

Sevgilerimle,

Bayram YILDIZ

Bilgi için
0242 316 63 33
Yıldız Gelişim Akademisi