Değişim Yönetimi Eğitimi

- değişim yönetimiYıldız Gelişim Akademisi, Antalya merkezli eğitim danışmanlık firmasıdır. Bireysel ve kurumsal gelişim eğitim programları kapsamında Değişim Yönetimi Eğitim seminerleri konusunda bireysel ve kurumsal eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.DEĞİŞİM YÖNETİMİ EĞİTİMİ
Değişim hayatımızın tam ortasında, her an her yerde var olmakta ve olmaya devam etmekte. Bazıları kontrol edebilir, bazıları kontrolumuzun dışında seyreden bu değişimlerin etkileri bizi ve sevdiklerimizi, işimizi, özel hayatımızı derinden etkiler. Bazıları pozitif, bazıları negatif etki yaratır. İş dünyasında yaşadığımız değişimlerde bazen kurban bazen lider rollerde buluruz kendimizi. Gerçek şudurki iş dünyasının rekabetçi ortamı bize iki seçenek sunmaktadır. Ya kaybedeceksin, ya da kaybetmemek için değişecek ve değişimi yöneteceksin.


Amaç:
Değişim teorisini ve dinamiklerini anlayarak değişimi yaşayan veya yönetme
sorumluluğu olan yöneticilerin değişim ve dönüşümü etkin bir şekilde yönetmelerini
sağlayacak, hedeflenen değişimleri şirket startejilerine uygun olarak yönetecek temel
yetenek, beceri ve bilgilerinin kazandırılmasını amaçlamaktadır. Ayrıca öğretilerin
kişisel seviyede uygulanması yöntemi ile çalışanların daha etkin bireyler haline
gelmesi hedeflenmektedir.


Hedef Katılımcılar:
Büyük bir değişimi yaşayan veya yönetme sorumluluğu olan üst düzey, İK yöneticileri, şirket birleşmeleri öncesi veya sonrası kültürel değişimi yöneten veya yaşayan çalışanlar, var olan sistemde köklü değişiklikler yapmayı planlayan veya böyle bir değişimin içinde olan yöneticiler, kişisel olarak özel hayatlarında önemli değişimler yaşayan bireyler Değişim Yönetimi Eğitimi, bir organizasyonda her seviyedeki personelin alabileceği, çevremizdeki hızlı değişimin bizi, şirketimizi ve hayatımızı ve bizi nasıl etkilediğini ve nasıl yönetilmesi gerektiğini ortaya koyan bir eğitimdir.

Süre:1 gün

Kişinin Kazançları:
Kişi değişim teorisini anlayarak değişimi nasıl yönetilebileceği konusunda bilgi ve beceri kazanmakta, yönetme sorumluluğu olan değişimleri planlayarak hedeflenen sonuca ulaşmaktadır. Bireysel boyutta yaşadığı değişimleri ve davranışları konuusnda farkındalık sağlanmakta ve buna bağlı olarak yaşadığı kişisel değişimi yönetebilme fırsatı yakalamaktadır. Bu bireyin daha etkin bir çalışan ve daha mutlu bir birey olmasını sağlamakta özellikle büyük değişimler öncesi veya sonrası işini ve hayatını kontrol edebilme yeteneği kazanmakatadır.

Kurumun Kazancı:
Değişim hedeflerine daha kısa sürede, daha az maliyetle ve daha etkin bir şekilde ulaşılmasını sağlamakta, hedeflenen değişimin işe katkıları daha hızlı bir şekilde hayata geçirmektedir. Şirket birleşmelerinde, satın almalarda veya büyük ölçekte yapısal değişimlerin yaşandığı organizasyonlarda değişimin etkisi negatif olmaktan, pozitif bir sürece dönüştürülmekte çalışanların şirket ana hedefine yeniden odaklanmaları sağlanmaktadır. Farkındalığı artan bireyler kişisel değişimleri yöneterek daha etkin çalışanlar olarak şirkete katkılarını arttırmaktadır.

Program Alt Başlıkları:
• Değişim Teorisi
o Değişim ve Geçiş farklındalığı ve farklılığı
o Değişimin yönetilmesi
o Kişilerin Değişimin parçası olması
• Değişimi Planlamak
o Strateji ve Değişim
o Hedeflenen Değişimlerin Planlanması
o Kişisel seviyeye indirgenmesi
• Kişisel Boyutta Değişim
o Değişimin aşamaları
o Aşmaların duygusal boyutu
o Tepki Yönetimi
o Kişisel Farklılıklar
• Değişimi Yönetmek
o Teoriden Uygulamaya
o Karşılaşılan Problemler ve Çözümleri
o Değişimi İzlemek
o Çoklu Değişimi Yönetmek

------------------------------------------------------------------------------------------------

NOTLAR:

Özel Eğitim: Yukarıda belirtilen eğitim tarihleri size uymuyorsa yada size özel Eğitim Danışmanlarımızla görüşüp birebir Özel Eğitim alabilirsiniz.

Sınıf Eğitimi: Yukarıdaki gibi tarihi belirtilen sınıf eğitimlerimiz en az 4 kişilik gruplar ile açılmaktadır. 4 kişi olmanız durumunda size özel olarak sınıf oluşturularak eğitim alabilirsiniz. Ön Kayıt için Online Ön Kayıt Formunu doldurabilirsiniz.

Kurumsal Eğitim: Kurumunuza özel çalışanlarınıza yönelik eğitim talepleriniz için Kurumsal Eğitim Başvuru Formu doldurabilirsiniz yada bizimle iletişime geçmek için: 0242 316 63 33 - 0552 449 07 07, bilgi@yildizgelisim.com

Sertifikalar: Eğitimi başarı ile tamamlayan herkes MEB Onaylı & Kurum Onaylı Sertifika ve Referans Mektubu(istek üzerine, özgeçmiş dosyanızda fark yaratmak ve iş başvurularınızda bir adım önde olmanızı sağlar) olmak üzere üç ayrı belge alma imkanına sahiptirler.

Öğrenim Garantisi ve Telafi İmkanı: Yıldız Gelişim Akademisi eğitim verdiği konularda sertifika geçerliliği ve öneminin yanında eğitim kalitesi ve verimliliğini ön planda tutarak Öğrenim Garantili olarak hizmet vermektedir. Katılamadığınız yada katıldığınız halde kendinizi yetersiz, eksik hissettiğiniz konudan ikinci defa aynı eğitimin konusuna ücretsiz olarak katılarak telafi edebilirsiniz. Böylece Yıldız Gelişim farkı ile alacağınız tüm eğitimlerde eksik hiçbir konunuz kalmayacaktır.

Kampanyalar: Yıldız Gelişim Akademisinde eğitim almış katılımcılarımıza %10 veya iki kişi ve üzeri katılımlarınızda %10 indirim yapılmaktadır. Diğer ödeme koşulları ve taksitlendirmeler ile ilgili eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Neden Yıldız Gelişim Akademisi: (5 Yıldızlı Eğitimler) Kariyer Planlama(İşe Yerleştirme), Öğrenim Garantili Hizmet, Kapsamlı Eğitim Notu, MEB Onaylı & Kurum Onaylı Sertifika ve Referans Mektubu, Eğitim sonrası hizmetler. Yıldız Gelişim hakkında bilgi için tıklayınız.

Bu eğitim kurumunuza özel olarak hazırlanması ve eğitim içeriği için 0 (242) 316 63 33 veya 0 552 449 07 07'den iletişime geçebilirsiniz. Sizi aramamızı isterseniz iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz.