yazi

- meslek gelişim
- bilişim
- kurumsal

Kurumsal Referanslarımız

- KATILIMCI GÖRÜŞLERİ2- eğitimden görüntüler2

- sosyal medya facebook- sosyal medya linkedin

Eğitim ve Seminerlerden

marka tescil

Bireysel Eğitimler

Kişisel Gelişim Eğitimi Programı Antalya

kişisel gelişim eğitimYıldız Gelişim Akademisi, Antalya merkezli eğitim danışmanlık firmasıdır. Bireysel ve kurumsal gelişim eğitim programları kapsamında Kapsamlı Kişisel Gelişim ve Yönetim Becerileri Eğitimi Programı konusunda bireysel ve kurumsal eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

KAPSAMLI KİŞİSEL GELİŞİM ve
YÖNETİM BECERİLERİ EĞİTİM PROGRAMIKurs Adı Dönemi
Başlama Tarihi Gün ve Saatler
Kişisel Gelişim ve Yönetim Uzmanlık Eğitimi

H.İçi
Akş
arayınız Salı - Perşembe
18.30 - 21.00
online_kayıt_formu


0242 316 63 33
H.Sonu
Gündüz
arayınız Cumartesi - Pazar
14.00 - 16.30

NOT: BİREYSEL KATILIMLARINIZ İÇİN GÜNCEL TARİHLER ETKİN YÖNETİCİLİK OKULU PROGRAMIMIZI İNCELEYEBİLİRSİNİZ

KAPSAMLI KİŞİSEL GELİŞİM ve YÖNETİM BECERİLERİ EĞİTİM PROGRAMI
YILDIZ GELİŞİM AKADEMİSİ

1-Beden Dili Eğitimi ve Etkili İletişim

Eğitimin Amacı:

Etkin iletişim için gerekli olan kendini doğru ve anlaşılır ifade etme, dinleme ve empati kurma becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Eğitimimiz ile; İletişim nedir?, İletişim modeli, İletişimi engelleyen unsurlar, İletişimi kuvvetlendiren unsurlar, Açık iletişim ve kendini ifade etme, Temsil sistemleri İletişim araçları, Beden dili nedir?, İletişim ve beden dilinin önemi, İletişim bölgeleri, Gövde duruşları, Hitap gücü ve ses tonu, Anlama ve algılama yöntemleri, Mesajlar ve yorumlamaları, Jest ve mimiklerimiz, Yüz ifadeleri, Göz kontağı, El, kol ve baş hareketlerinin yorumlanması, Kişisel rahatlama ve gerginlik azaltma, Oturuş ve bacakların kullanımı, Oturuş düzenleri Bölge ve sahiplenme hareketleri, Statü sembolleri, Obje kullanımları, Sözlerimiz, ses tonumuz ve beden dilimizin uyumu vb. konular ile ilgili profesyonelliği arayan kurumlarımıza yardımcı olmak amaçlanmıştır.

Telefonda İletişim; Programla, üretim ve hizmet sektöründe çalışan kişilere iletişim becerilerini göstermede önemli bir araç olan telefonun kullanımı, etkinliği gibi konuları uygulamalı olarak katılımcılara anlatmak, telefonda kaliteli hizmet kavramını benimsetmek ve bunun yöntemlerini aktarmak amaçlanmaktadır

2-Kişisel İmaj

Eğitimin Amacı:

İmaj; olmazsa olmaz! Kişisel imajınızı sağlıklı bir şekilde oluşturmak, başarınızın kilit noktalarından biridir. Ne zaman, nerede, nasıl giyineceğinizi bildiğinizde, ilk izlenimin sihirli gücünden de en yüksek ölçüde yararlanmış olursunuz. Sektörünüze, cinsiyetinize, statünüze göre yapılan seçimler, bir basamak yukarı çıkışınızı kolaylaştıracak, özsaygınızı da yükseltecektir. İşe ilk adım atma çabanız olan mülakattan, kariyerinizin zirvesine ulaşacağınız ana kadar, en büyük yardımcınızdır imaj. Yeteneklerinizle, niteliklerinizle, kişiliğinizle kazandığınız değerleri, görünümünüzle bir anda kaybetmeniz olasıdır. Kişisel imajınız, üzerinize tam gelen bir elbise olmalıdır. Yanlış oluşturulan imaj, dar gelen ya da üzerinizden dökülen bir elbise gibidir! Kişisel imajımız; hem kendimizi nasıl algıladığımız, hem de başkalarının gözünde nasıl algılandığımızdır. İmaj, içten dışa doğru oluşur. Öyleyse, önce biz kendimizi beğenmeli, önce kendi gözümüze girmeliyiz! Peki ama nasıl?

Kişisel imaj nedir, nasıl oluşturulur? Asla ikinci bir ilk izlenim şansınız yoktur! Bu fırsatı kaçırmamak için neler yapılmalı? Hizmet sektörü ile yaratıcı sektör çalışanının giyimi aynı olabilir mi? Sektörünüze göre giyinmenin incelikleri nelerdir? Renklerin gücünü gardırobunuza taşıyın. Teninize, saçınıza, göz renginize göre renk analizi nasıl yapılır? İş görüşmesinde giyimin önemi… Özsaygının mülakata yansıması için seçimler nasıl yapılmalı? Aksesuar kullanırken nelere dikkat edilmeli? Yanlış seçimler, imajınızı yerle bir edebilir. İş seyahatlerinde valizinizi hazırlarken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? Erkekler ve kadınların gardıroplarında bulunması gereken temel giysiler nelerdir? Satın alırken nelere dikkat edilmelidir? İmaj kırıcıları hayatınızdan silip atmanın yolları nelerdir? Sosyal hayatınızda şık giyinmenin incelikleri nelerdir? İş hayatında dikkat etmeniz gereken temel protokol ve görgü kuralları nelerdir? Katılımcılarla yapılan doğaçlama çalışması ile, eğitim konularının uygulamaya yansıtılması.

3-Etkin Yönetim Becerileri ve Liderlik

Eğitimin Amacı:

Bireysel farkındalık, zaman ve stres yönetimi, bireysel karar alma, problem tanımlama ve çözme, kendi kendine motivasyon, başkalarını motive etme ve etkileme, yetki devri, koçluk ve liderlik becerileri, hedef ve vizyon belirleme, çatışma yönetimi, stratejik planlama ve organizasyon alanlarında bilgi ve becerilerin gelişimi amaçlanmaktadır.

Bunun dışında Eğitimimiz ile; Lider kimdir? Hangi özellikleri taşır?, Zaman yönetimi, Bireysel karar alma, Problem tanımlama ve çözme, Self motivasyon, başkalarını motive etme ve etkileme, Takım ruhu yaratmak, Yetki devri, Koçluk ve liderlik becerileri, Hedef ve vizyon belirleme, Çatışma yönetimi, Stratejik planlama ve organizasyon alanlarında bilgi ve becerilerin gelişimi, Toplantı yönetimi, Stres yönetimi vb. konular ile ilgili profesyonelliği arayan kurumlarımıza yardımcı olmak amaçlanmıştır.

4-TAKIM ÇALIŞMASI VE MOTİVASYON

Eğitimin Amacı:

Başarılı kurumların en temel özelliklerinden birisi takım olmayı başarabilmiş olmalarıdır. Takım olmak ortak misyon ve vizyon doğrultusundan toplanan bireylerin sinerjisiyle oluşur. Bu sinerjiyi oluşturan motivasyon faktörleri de takım kimyasının oluşmasında önemli rol oynar. Takımdaşlık semineri; başarılı takım oluşturmanın ilkelerini, koşullarının ne olduğunu; takım ruhu ve biz bilinci yaratmada ne gibi süreçlerin rol oynadığını, liderin rolünü ve takım üyelerinin yapması gerekenleri uygulamalı örneklerle anlatan, paylaşımcı, katılımcı bir değişim ve gelişim semineridir.

Takım olmak ve takım bilinci Etkili takımların özellikleri Takım ruhu nasıl yaratılır Bir takım olmada zihinsel modeller İş, iş etiği ve profesyonellik Ortak vizyon ve misyon etrafında takımlar nasıl bir araya getirilir? Takım olmada liderin rolü nedir? Başarılı takımların yönetimi Motivasyon nasıl artırılır? Esneklik nereye kadar? Biz bilinci nasıl yaratılır? Çalışanlar arası ve kuruma güven nasıl yaratılır? Çatışmalar nasıl çözümlenmelidir? Sinerji yaratan dil modelleri ve takım içi iletişim nasıl olmalıdır?

5-Stres Yönetimi

Eğitimin Amacı:

İnsanlar doğumlarıyla birlikte strese maruz kalmaya başlarlar onların ayakta kalabilmek için baş etmek zorunda olduğu bir durumdur stres. Bu eğitimde stresin olumlu ve olumsuz etkileri ve strese ile baş etme yöntemleri hakkında bilgilendirmede bulunulacaktır.

Eğitimimiz ile; Stresin Tanımı, Stres Türleri, Kişilik Özellikleri ve Stres, Stresle Başa Çıkmayı Zorlaştıran Kişilik Özellikleri, Psikolojik Çatışmalar ve Savunma Mekanizmaları, Stresin Oluşturduğu Psikosomatik Etkiler, Stresle Nasıl Barışılabilir, Gevşeme Teknikleri, Zihinsel Teknikler, Davranışçı Teknikler, Zaman Düzenlenmesi, Öfkeyi Kontrol Yolları, İlişkilerimizde Gerçekçi Kabullenmelerimiz, Kendinize olan Güveniniz Artar vb. konularda Kurum Personellerinin eğitilmesi amaçlanmaktadır.

6-Zaman Yönetimi

Eğitimin Amacı:

Zaman Yönetimi, insanın kendisinin yaşama konuşlanış şekli ve zaman karşısındaki tavrı ile ilgili farkındalığını arttırmak amacındadır. Bu yaklaşımla programda, tavrımızın ve amaçlarımızın zaman yönetimi üzerindeki etkileri netleştirilerek, zaman yönetimi tuzakları ve bu tuzaklardan korunma stratejileri üzerinde odaklanılmaktadır.

Eğitimimiz ile; Başkalarından Önce Kendimizi Yönetmek, Zaman Kontrolünün En Önemli Koşulları, Zaman Tuzakları, Öncelikleri Bilmek, Ertelemek, Acelecilik, Kararsızlık, Kırtasiyecilik, Verimsiz Toplantılar, Dağınık Masa, Hayır Diyememek, Zamanı İyi Kullanmanın Yolları, Kısıtlı Zaman Stresinden Kurtulmanın Anahtarı, Zamanını Yönetememenin Bedeli, Zamanımızı Yönetmekle İlgili Kötü Alışkanlıklarımız, Zaman Yönetiminin Temel Felsefesi, Zamanı Planlamak, Zaman Tuzakları Nereye Gizlenir?, Öncelikleri ve Acil İşleri Belirlemek, Eylem Planı – Öneriler vb. konularda Kurum Personellerinin eğitilmesi amaçlanmaktadır.

7-İşyerinde Problem Çözme Becerileri (Duygusal Zeka)

“İşyerinde ve özel yaşamda başarının anahtarı nedir?”

Gerek işyerinde gerekse özel yaşamda elde ettiğimiz başarıların temelinde 'duygusal zekayı kullanmak ve duyguları yönetmek' yatıyor. ”Öncelikle; Duygusal Zeka, bildiğimiz ve alışık olduğumuz şekliyle, bilgi edinme, hatırlama, analitik düşünme ve problem çözme gibi Akılsal Zeka kavramı altında birleşen çeşitli bilişsel becerilere sahip kişiler için kullandığımız 'akıllı kişi' kavramına yeni bir tanım getirir. Yaşamda başarılı olabilmesi için "akıllı kişi" lerin bu özelliklerin yanı sıra sahip olmaları gereken kişisel ve sosyal özellikleri bize hatırlatır

Eğitimimiz ile; İşyerinde ve özel yaşamda başarının anahtarı, Duygusal Zeka Kavramı, Duygusal zeka ve akıl, Kendimizi tanıyor muyuz?, Kişinin Duygusal Farkındalığı, İşyerinde Yaşanan Bir Takım Sorunlar, Olumsuz Koşullar Altında Duyguların Kontrolü, Empatik Güç, Performans ve Kariyer Gelişimi Süreci, İletişim Becerisi, Kişisel Verimlilik, Çalışanlar İle İlişkiler, İnsan İlişkilerini Düzenleyen Kurallar, Ekip Çalışması vb. konularda Kurum Personellerinin eğitilmesi amaçlanmaktadır.

------------------------------------------------------------------------------------------------

NOTLAR:

Özel Eğitim: Yukarıda belirtilen eğitim tarihleri size uymuyorsa yada size özel Eğitim Danışmanlarımızla görüşüp birebir Özel Eğitim alabilirsiniz.

Sınıf Eğitimi: Yukarıdaki gibi tarihi belirtilen sınıf eğitimlerimiz en az 4 kişilik gruplar ile açılmaktadır. 4 kişi olmanız durumunda size özel olarak sınıf oluşturularak eğitim alabilirsiniz. Ön Kayıt için Online Ön Kayıt Formunu doldurabilirsiniz.

Kurumsal Eğitim: Kurumunuza özel çalışanlarınıza yönelik eğitim talepleriniz için Kurumsal Eğitim Başvuru Formu doldurabilirsiniz yada bizimle iletişime geçmek için: 0242 316 63 33 - 0552 449 07 07, bilgi@yildizgelisim.com

Sertifikalar: Eğitimi başarı ile tamamlayan herkes MEB Onaylı & Kurum Onaylı Sertifika ve Referans Mektubu(istek üzerine, özgeçmiş dosyanızda fark yaratmak ve iş başvurularınızda bir adım önde olmanızı sağlar) olmak üzere üç ayrı belge alma imkanına sahiptirler.

Öğrenim Garantisi ve Telafi İmkanı: Yıldız Gelişim Akademisi eğitim verdiği konularda sertifika geçerliliği ve öneminin yanında eğitim kalitesi ve verimliliğini ön planda tutarak Öğrenim Garantili olarak hizmet vermektedir. Katılamadığınız yada katıldığınız halde kendinizi yetersiz, eksik hissettiğiniz konudan ikinci defa aynı eğitimin konusuna ücretsiz olarak katılarak telafi edebilirsiniz. Böylece Yıldız Gelişim farkı ile alacağınız tüm eğitimlerde eksik hiçbir konunuz kalmayacaktır.

Kampanyalar: Yıldız Gelişim Akademisinde eğitim almış katılımcılarımıza %10 veya iki kişi ve üzeri katılımlarınızda %10 indirim yapılmaktadır. Diğer ödeme koşulları ve taksitlendirmeler ile ilgili eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Neden Yıldız Gelişim Akademisi: (5 Yıldızlı Eğitimler) Kariyer Planlama(İşe Yerleştirme), Öğrenim Garantili Hizmet, Kapsamlı Eğitim Notu, MEB Onaylı & Kurum Onaylı Sertifika ve Referans Mektubu, Eğitim sonrası hizmetler. Yıldız Gelişim hakkında bilgi için tıklayınız.

Bu eğitim kurumunuza özel olarak hazırlanması ve eğitim içeriği için 0 (242) 316 63 33 veya 0 552 449 07 07'den iletişime geçebilirsiniz. Sizi aramamızı isterseniz iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz.